pasaporta e arte

KE kundër pasaportave të arta: Tërhiquni nga skema ose rrezikoni pezullimin e vizave

Komisioni Evropian kërkon nga Shqipëria që të heqë dorë nga skema e dhënies së shtetësisë për investitorët e huaj, ose siç...

Kreshink Spahiu: Si i hapen dyert të pasurve në Shqipëri

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur pro dhënies së pasaportave të arta, për shtetasit e huaj që duan të investojnë në Shqipëri. Në...

Pasaportat e arta, dhjetra vende japin shtetësinë për investime

Dhjetra vende të botës, duke përfshirë edhe ato të Bashkimit Europian ofrojnë programe për përfitimin e lejes së qëndrimit e më...

Meta: Pasaporta e artë me të njëjtin koncept si Ballkani i Hapur, Rama në largim

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se dhënia e shtetësisë me koncension, ka të njëjtin koncept si Ballkani i...

Paralajmërimi i Berishës: Rama kërkon të shtyjë Konferencën e Dytë Ndërqeveritare

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka paralajmëruar se me dhënien me koncension të shtetësisë, kryeministri Edi Rama kërkon të bllokojë...

Berisha: Pasaporta e artë, thirrje kriminelëve për të ardhur në Shqipëri

"Pasaporta e artë e Edi Ramës është thjesht një thirrje, narkotrafikant dhe kriminelë të të gjithë rajonit, Evropës dhe botës, bashkohuni...