pasaporta

Shitja e pasaportave bullgare, Sterjovski flet me shifra: Më fitimprurëse se droga

Ish-deputeti, Vasil Sterjovski, në një intervistë të dhënë për Euronews Albania nga Bashkia minoritare e Pusteçit foli në lidhje me censusin...

Nis punën kompania shtetërore për rinovimin e pasaportës biometrike, aplikon Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla aplikoi sot që në orët e para të mëngjesit për rinovimin e pasaportës biometrike. Shërbimet për pajisjen...

Nga 1 gushti, kupona të rinj për aplikimin për karta ID apo pasaporta

Ministria e Brendshme & “ALEAT” kanë bërë me dije se nga data 1 gusht do të përdoren kupona të rinj për...

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë pa ditur gjuhën

Fëmijët e të huajve që lindin në Shqipëri, kanë mundësinë që ta marrin menjëherë shtetësinë shqiptare. Ky është një nga synimet...

Hoxha: Personazhe të botës së krimit janë pajisur me pasaportë greke nga Beleri

Gazetari Artan Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se Fredi Beleri kishte krijuar lidhje direket me politikanë të rëndësishëm...

Pasaporta diplomatike e stilistit kosovar që u kap me drogë, reagon Presidenca

Këshilltari për mediat i presidentes së Kosovës, Bekim Kupina ka reaguar pas raportimeve lidhur me pasaportën diplomatike që ka stilisti Valdrin...

La emigracionin për hipizmin në Korçë, biznesmeni-qeverisë: Duam pasaporta për kuajt

Sporti i hipizmit është rikthyer në qytetin e Korçës, falë investimit të dy vëllezërve të cilët lanë emigracionin dhe janë kthyer...

Nesër sistemi i kontrollit të pasaportave në Greqi jashtë funksionit

Ministria greke e Mbrojtjes njoftoi se të martën nga ora 10.00 deri në orën 18.00, do të jetë jashtë funksionit sistemi...

Zbulohet pasaporta më e fuqishme në botë për vitin 2023

Një treshe pasaportash aziatike u ofrojnë mbajtësve të tyre liri më të madhe të udhëtimit global se ato të çdo vendi...

Rreth 300 mijë ukrainas “janë pajisur me pasaporta ruse”

Rreth 300 mijë ukrainas janë pajisur me pasaporta ruse prej nisjes së luftës së Rusisë në Ukrainë, sipas medias së pavarur...

Spahiu: Mund të klonohen pasaportat, shqiptarët të përgatiten për pasoja

Juristi e cilëson të papranueshme që nuk kemi asnjë procedim penal për asnjë person për mospërmbushje të detyrës, asnjë shkarkim, apo...

Sulmet kibernetike, nesër pezullohen aplikimet për pasaporta dhe karta ID

Ditën e nesërme nuk do të ofrohet shërbim në zyrat e 'Aleat' për pasaporta apo karta identiteti. Ministria e Brendshme njofton se...

BE kundër ‘pasaportave të arta’: Nxisin krimin e organizuar dhe pastrimin e parave

Qeveria shqiptare po kërkon investitorë të huaj të cilët mund të sjellin paratë e tyre në Shqipëri dhe të përfitojnë shtetësinë...

Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2022

Një treshe pasaportash aziatike u ofrojnë personave që i kanë, liri më të madhe të udhëtimit global se ato të çdo...