pasaportat e arta

Borrell njoftoi tërheqjen nga “pasaportat e arta”, Rama: E kemi pezulluar procesin

Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të martë se Shqipëria nuk do ta nxjerrë më në tavolinën e diskutimeve me BE-në, nismën...

Borrell: Ramë dakord, qeveria do të tërhiqet nga pasaportat e arta

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Joseph Borrell mbajti fjalën e tij në konferencën e përbashkët me...

Pasaportat e arta dhe çfarë rrezikon Shqipëria, BE: Zbatoni politikat tona

“Zbatoni politikat tona”, ky është mesazhi i prerë i Bashkimit Europian lidhur me nismën e qeverisë për implementimin e pasaportave të...

Komisioni Evropian paralajmëron Shqipërinë për pasaportat e arta

Komisioni Evropian ka paralajmëruar edhe një herë Shqipërinë që të mos prezantojë skemën e saj të pasaportës së artë pasi, sipas...