pasaportat

Pasaportat e arta, KE padit Maltën për skemën që po mendon Shqipëria

Komisioni Europian ka paditur në gjykatë Maltën për skemën e saj të shitjes së pasaportave, edhe pse vendi ishullor e ka...

‘Në Tiranë Gorbaçovin s’e priti njëri’, Nazarko: Nuk takoi asnjë politikan shqiptar

Analisti Shpëtim Nazarko tha se Mikail Gorbaçov do të mbahet mend si njeriu që shkatërroi komunizmin dhe solli demokracinë. Në një intervistë...

Rrezikohet siguria kombëtare, ekspertja: Nuk duhen dhënë me koncesion ‘pasaportat’

Teuta Nunaj, eksperte ekonomie thotë se Shqipëria nuk është gati për të dhënë ‘pasaporta të arta’. Për Euronews Albania ajo i shpreh...

Rama përuron terminalin e ri në Rinas: Nga nesër lexim digjital i pasaportave

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në inaugurimin e terminalit të ri në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas. Rama tha se duke nisur...

Vendet europiane ku lëshimi i pasaportës kushton më lirë

Shtetasit grekë së shpejti do të mund të pajisen me pasaporta të vlefshme për një periudhë dhjetëvjeçare në vend të pesë...

Vizat Shengen mund të kalojnë online vitin e ardhshëm

Komisioni Europian ka propozuar një ligj të ri për vizat Shengen, të cilat mund të kalojnë online vitin e ardhshëm. Komisioni tha...