paskal milo

Paskal Milo: Roli i madh që po luan SHBA në Shqipëri

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Paskal Milo thotë se SHBA po luan një rol të madh në Shqipëri, kryesisht për zbatimin...

“Nuk je i saktë”, Milo debat me Bidon për Konferencën e Paqes: Shqipëria ishte aty

Historiani Paskal Milo i ka kthyer përgjigje Ardit Bidos, drejtor të Arkivave të Shqipërisë, i cili tha se Shqipëria nuk ishte...

Paskal Milo kritika Ramës: Si Enveri, po dikton si duhet shkruar historia

Historiani Paskal Milo është treguar kritik ndaj Edi Ramës duke thënë se ky i fundit ashtu si Enver Hoxha ka tendencë...

Paskal Milo: Shqipëria strehoi vetëm 300 hebrenj gjatë luftës, Rama gënjeu

Historiani Paskal Milo, ka lëshuar deklaratën e fortë duke thënë se kreu i qeverisë Edi Rama ka gënjyer duke thënë se...

Universiteti Mesdhetar, drejtuesit rrëfejnë përvojat drejt botës akademike

Universiteti Mesdhetar i Tiranës ka bërë bashkë këtë të martë drejtues, pedagogë e studentë. Në takimin që çel zyrtarisht vitin e ri...

Përplasja me Iranin, Paskal Milo: Shqipëria gaboi, islami u keqpërdorua

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo tregoi në “Now” me Erla Mëhillin se Shqipëria me Iranin ka një histori marrëdhëniesh që në...

Fenomeni i ‘kameleonit’ në politikën shqiptare

Kalimet nga një parti në tjetrën në Shqipëri janë një dukuri jo e rrallë dhe e padëgjuar. Në skenën politike shqiptare ka...