pasoja

Çfarë po ndodh në Turqi më shumë se 2 muaj nga tërmeti i 6 shkurtit?

Në media herë pas here janë pasqyruar përjetimet e qytetarëve të zonave të prekura nga tërmeti në Turqi. Shumë prej tyre...

BE: Priten pasoja nëse nuk zbatohet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë

Bashkimi Evropian është duke insistuar që Kosova dhe Serbia e kanë për obligim që të zbatojnë të gjitha pikat e marrëveshjes...

OKB paralajmëron për pasoja nga rritja e nivelit global të deteve

Shefi i Kombeve të Bashkuara paralajmëroi të martën se nivelet globale të deteve janë rritur me shpejtësi që nga viti 1900,...

Njerëzit e shëruar nga COVID rrezikohen nga zhvillimi i problemeve neurologjike

Përveçse shkakton probleme serioze në frymëmarrje, COVID mund të ndikojë edhe në funksionimin e trurit. Rreth 80 për qind e pacientëve të...

Studimi| Një e katërta e njerëzve vuajnë pasoja afatgjata pas COVID

Çdo i katërti ish-pacient që ka kaluar COVID-19 vuan nga pasoja afatgjata gjashtë deri në 12 muaj pasi është infektuar me...

Stoltenberg: Nëse Rusia përdor armë bërthamore, do ketë pasoja të rënda

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se çdo përdorim i armëve bërthamore është i papranueshëm dhe se nëse Rusia...

Mjeku Dasho tregon pasojat afatgjata të COVID-it te pacientët

Epidemiologu Erion Dasho ka treguar për emisionin "Mirëmëngjes" në "Euronews Albania" disa nga pasojat afatgjata që lë Covid-19 te pacientët. Dasho u...