pastrim

Përfundon puna, hapet qarkullimi në rrugën e Thethit

Mëngjesin e kësaj të shtune ka përfunduar puna për hapjen e rrugës se Thethit. Pas shumë ditësh e bllokuar është hapur rruga...

Rrëfehet ish-punonjësja, zbulon sesa paguhej për pastrimin e 1 kg kanabis

Shqipëria është konsideruar shpesh si vend i kanabisit, edhe në raportet ndërkombëtare. Një ngjarje e dy muajve më parë, identifikimi i një...

SPAK dërgon për gjykim Rezart Taçin, akuzohet për pastrimin e mbi 18 mln eurove

Struktura e Posaçme (SPAK) ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar në gjykatë dosjen për pastrimin e 18.4 milionë eurove. Mes të akuzuarve,...

‘Të mbajmë pastër ambientin’, dhjetëra vullnetarë të rinj pastrojnë Shirokën

Në muajin botëror të kujdesjes ndaj krijuesit, dhjetëra të rinj vullnetarë të mbështetur dhe nga kisha katolike në Shkodër ndërmorën një...

Ndërtimi, lavatriçja e krimit? Në 3 vite u pastruan mbi 1.2 mld € në Tiranë

Paratë informale në sektorin e ndërtimit janë hedhur prej vitesh në Shqipëri, por studimet tregojnë se pas 2017-s pati një fluks...

Gjysma e transaksioneve të Bitcoin të rreme, Forbes: Hapësirë për pastrim parash

Më shumë se gjysma e volumit të tregtimit të Bitcoin janë transaksione potencialisht të rreme dhe maskim për pastrimin e parave. Në...

Braktisja e “Mjeshtrit të Madh’, artisti që luante me fyell, punësohet në pastrim

Nga skenat botërore në shërbimin e pastrimit të qytetit. Vendim Kapaj, "Mjeshtri i madh" , instrumentisti i njohur në Labëri e më...

7 banka risk të lartë për pastrim parash, njëra transferoi paratë e politikanit

Asnjë nga bankat që operojnë në Shqipëri nuk klasifikohet me risk të ulët në fushën e pastrimit të parave. Sipas vlerësimit që...

Amnistia fiskale, Kaso: Drafti krijon paparazi me ata që deklarojnë të ardhurat

Amnistia Fiskale nuk do të ketë ndikim për emigrantët që i kanë të ardhurat të paformalizuara, por për ata që po...

Amnistia rrezik për pastrim parash, Dhoma Amerikane kundër nismës së qeverisë

Dhoma Amerikane e Tregtisë e sheh nismën e amnistisë fiskale si një rrezik për pastrimin e parave të pista me burim...

Pastrimi i ujërave, nisma në ishullin grek për të larguar mbetjet nën ujore

Ishulli grek i Itakës, shtëpia e autorit të famshëm Homerit, po përballet me një problem serioz të ndotjes së detit. Për...

Dita e Tokës, Albsig pastron disa rrugë në Tiranë

Në ditën e Tokës, punonjës të shoqërisë së sigurimit Albsig dhe agjencisë së parqeve dhe rekreacionit në shenjë sensibilizimi pastruan mbeturinat tek liqeni i Tiranës. Drejtoresha e marketingut...

Gazetari zbardh skemën e dërgimit të parave të shqiptarëve në Belgjikë

Krimi më i madh i shqiptarëve në Belgjikë është pastrimi i parave, thotë gazetari Fatos Mahmutaj. Gjatë emisionit "Now", Mahmutaj shpjegoi se...

Janë pastruar para me inceneratorët, pretendon gazetarja

Për gazetaren Aleksandra Bogdani çështja e inceneratorëve është krim dhe duhet hetuar. Bogdani sugjeron se nuk duhet të merremi më me kontratat...

Marseja plot me plehra, punonjësit e pastrimit në grevë

Marseja është mbushur plot me plehra. Punonjësit e pastrimit janë në grevë prej tre javësh. Qyteti i dytë më i madh...