pasuri

Pasuria e Shpiragut, Rama: Do krijohet fondi sovran, mbështetje dhe për pensionistët

Kryeministri Edi Rama mbajti këtë të mërkurë një konferencë për media ku u ndal tek zbulimi i një rezerve të madhe...

Garazhe, apartamente e kazino| I dënuar për drogë, çfarë iu sekuestrua Ndue Gjergjit

Prokuroria e Përgjithshme ka sekuestruar 20 milionë euro pasuri të Ndue Gjergjit dhe familjarëve të tij Akuza që rëndon është ajo e...

Prokuroria e Përgjithshme sekuestron 20 milionë euro pasuri në Tiranë

Prokuroria e Përgjithshme ka sekuestruar 20 milionë euro pasuri të Ndues Gjergjit dhe familjarëve të tij Akuza që rëndon është ajo e...

Dënuar në Belgjikë për drogë, SPAK kërkon konfiskim të pasurive të vëllezërve Shota

SPAK ka bërë me dije se ka një kërkesë për sekuestrimin e pasurive të dy vëllezërve Bardhok Shota dhe Kastriot Shota...

Publikohet testamenti i Berlusconi, si u nda pasuria marramendëse e ish-presidentit 

Në testamentin e publikuar sot të ish-kryeministrit italian të ndjerë, Silvio Berlusconi, thuhet se pjesa më e madhe e kompanisë Fininvest...

Apeli i GJKKO s’pranon ankimin, mbeten të konfiskuara pasuritë e Ervis Martinajt

Gjykata e Apelit të Posaçëm lë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë për sekuestron e 34 pasurive të Ervis Martinajt...

SPAK sekuestron dokumentacionin e pronave të partneres dhe ish-partneres së Ahmetajt

Arben Ahmetajt, aktualisht deputet dhe ish-zv kryeministër, i është sekuestruar dokumentacioni i pasurive te tij, kryesisht pronave të partneres aktuale dhe...

Familjarët e Ervis Martinajt kërkojnë lirimin e 34 pasurive të sekuestruara nga SPAK

Familjarët e të shumëkërkuarit, Ervis Martinajt kanë ankimuar vendimin e GJKKO-së për sekuestrimin e 34 pasurive të tij dhe kërkojnë lirimin...

Elon Musk është sërish njeriu më i pasur në botë

Sipas indeksit të sotëm të miliarderëve të Bloomberg, kreu i Tesla-s dhe Twitter-it, Elon Musk, u rikthye në krye të listës...

EMRI| I sekuestrohen 3 milionë euro pasuri të dënuarit për trafik droge

Një pasuri me vlerë 3 milionë euro e cila dyshohet se rrjedh nga veprimtaria kriminale është sekuestruar. Kjo pasuri i përket Emiljan...

Publikohen shifrat marramendëse, ja pasuria e Ahmet Zogut

Historiani Erald Kapri thotë se Ahmet Zogu ishte një njeri i pasur para se të bëhej Mbret i Shqipërisë. Në emisionin "Now"...

Toka, apartamente e kazino, lista me 34 pasuritë e sekuestruara të Ervis Martinaj

SPAK ka sekuestruar 34 pasuri të luajtshme dhe të paluajtshme të shumëkërkuarit Ervis Martianj dhe të familjarëve të tij. Konkretisht bëhet fjalë...

“Mbi 1 mln euro të vjedhura”, Spahiu zbulon tjetër pasuri marramendëse të pastrueses

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ka informacione që pastrueses Rozeta Dobi i janë gjetur mbi...

A shitet pasuria natyrore në Amerikë njësoj si në Shqipëri?

Studiuesi Auron Tare tha në një intervistë për Euronews Albania se në Amerikë pasuria natyrore nuk shitet sië ndodh në Shqipëri. Sipas...

‘Ervis Martinaj krijoi organizatë’, Poli Hoxha: Duhet ndjekur pasuria e tij

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se duhet ndjekur pasuria e Ervis Marinajt, në mënyrë që të hidhet dritë në lidhje me zhdukjen...

Sekuestrohet prona me vlerë 200 mijë euro, u përfitua me kontratë të falsifikuar

Mbi një pasuri me vlerë rreth 200 000 euro në Pogradec, është vendosur një sekuestro preventive, pasi dyshohet se rrjedh nga...