pasuri

EMRI| I sekuestrohen 3 milionë euro pasuri të dënuarit për trafik droge

Një pasuri me vlerë 3 milionë euro e cila dyshohet se rrjedh nga veprimtaria kriminale është sekuestruar. Kjo pasuri i përket Emiljan...

Publikohen shifrat marramendëse, ja pasuria e Ahmet Zogut

Historiani Erald Kapri thotë se Ahmet Zogu ishte një njeri i pasur para se të bëhej Mbret i Shqipërisë. Në emisionin "Now"...

Toka, apartamente e kazino, lista me 34 pasuritë e sekuestruara të Ervis Martinaj

SPAK ka sekuestruar 34 pasuri të luajtshme dhe të paluajtshme të shumëkërkuarit Ervis Martianj dhe të familjarëve të tij. Konkretisht bëhet fjalë...

“Mbi 1 mln euro të vjedhura”, Spahiu zbulon tjetër pasuri marramendëse të pastrueses

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ka informacione që pastrueses Rozeta Dobi i janë gjetur mbi...

A shitet pasuria natyrore në Amerikë njësoj si në Shqipëri?

Studiuesi Auron Tare tha në një intervistë për Euronews Albania se në Amerikë pasuria natyrore nuk shitet sië ndodh në Shqipëri. Sipas...

‘Ervis Martinaj krijoi organizatë’, Poli Hoxha: Duhet ndjekur pasuria e tij

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se duhet ndjekur pasuria e Ervis Marinajt, në mënyrë që të hidhet dritë në lidhje me zhdukjen...

Sekuestrohet prona me vlerë 200 mijë euro, u përfitua me kontratë të falsifikuar

Mbi një pasuri me vlerë rreth 200 000 euro në Pogradec, është vendosur një sekuestro preventive, pasi dyshohet se rrjedh nga...

Konfiskohet pasuri 1 milion euro në Durrës

Pasuria në pronësi të shtetasit Pëllumb Tuda, prej 1 milion eurosh është konfiskuar nga Prokuroria e Durrësit. Sipas prokurorisë, hoteli në emër...

EMRAT| Sekuestrohen pasuri me vlerë 8 mln € në Himarë, 24 urdhër-arreste

Prokuroria e Vlorës ka sekuestruar pasuri me vlerë 8 mln euro në Himarë, Dhërmi dhe Gjilekë. 24 masa sigurimi për “Shpërdorim detyre”...

5 milionë euro të sekuestruara nga pasuritë e Fation Muratit

Policia ka sekuestruar 5 milionë euro pasuri të Fation Muratit që dyshohet se rrjedh nga aktiviteti kriminal. 32-vjeçari, banues në Tiranë është...

Prokuroria kërkon sekuestrimin e pasurive të Fatjon Muratit

Prokuroria ka kërkuar sekuestrimin e pasurive për Fatjon Muratin dhe familjarët e tij. Dyshohet se ata janë të përfshirë në veprimtari kriminale...

U sekuestruan rreth 3.5 milionë euro pasuri, akuzat mbi 3 vëllezërit në Elbasan

Rreth 3.5 milionë euro ishte pasuria që iu sekuestrua 3 vëllezërve në Elbasan. Policia dyshon se Albert Topuzi ka ndërtuar pasurinë e...

Sekuestrohen 11 pasuri të tre vëllezërve në Elbasan, të përfituara nga krimi

Prokuroria e Elbasanit ka sekuestruar 11 pasuri. Albert, Bashkim dhe Gent Topuzi, 3 vëllezër dyshohet se i kanë ndërtuar pasuritë e sekuestruara...

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon gjyqtaren e Gjirokastrës

Gjyqtarja në Rrethin Gjyqësor Gjirokastër, Blerta Marku, nuk e ka kaluar Vettingun. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) e ka shkarkuar Markun...

GJKKO rrëzon kërkesën e Ylli Ndroqit për heqjen e sekuestros së pasurive të tij

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) ka refuzuar kërkesën e biznesmenit, Ylli Ndroqi për heqjen e sekuestrove...

I përgjysmohet pasuria, Mark Zuckerberg humb bastin e vënë me botën virtuale

Basti i vendosur nga Mark Zuckerberg me botën virtuale po i kushton shtrenjtë në botën reale. Pasuria e tij u përgjysmua brenda...