pasuri

Multimilioneri britanik tregon disa mënyra se si mund të jetoni ‘falas’

Multimilioneri dhe konsulenti imobiliar, Samuel Leeds, ka treguar disa mënyra për ‘The Entrepreneur’ – se si dikush që sapo ka dalë...

SPAK i sekuestron pasuritë të dënuarit për trafik droge në Spanjë

Strukutra e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka sekuestruar pasuritë e 56-vjeçarit Pashuk Gjini, i cili është dënuar...

Britanikët në sitë pasuritë e shqiptarëve, Baton Haxhiu: Si synim kanë veriun

Analisti Baton Haxhiu deklaroi se Britania e Madhe ka për qëllim të vendosë në sitë pasuritë e shqiptarëve në vendin ishullor,...

Rënia e euros ul me 3% pasurinë e shqiptarëve në banka

Rënia e euros ka ulur me 3 % pasurinë e shqiparëve në banka. Më shumë se gjysma e depozitave në sektorin...

Sekuestrohet hoteli në Korçë, dyshohet si pasuri e ardhur nga krimi

Një hotel në Korçë me vlerë 15 milion e 100 mijë lekë është sekuestruar nga policia. Ndërtesa në rrugën “Naum Voskopoja” funksiononte...

Ukraina ngrin 431 milionë dollarë të oligarkut rus

Autoritetet ukrainase kanë sekuestruar pasuritë e oligarkut rus, Mikhail Fridman në vlerë 431 milionë dollarë. Lajmi u bë me dije nga prokurorja...

GJKKO konfiskon disa pasuri të deputetit të PD-së

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka konfiskuar disa pasuri të deputetit të qarkut Berat, Kasëm Mahmutaj. Togat...

93% e familjeve shqiptare kanë shtëpi, gjysma e ka ndërtuar vetë

Shtëpia mbetet zgjedhja e parë e shqiptarëve në investim e më pas vijnë të tjerat. Një sondazh i Bankës Qendrore nxjerr se...

Sekuestrohen pronat e oligarkut rus me vlerë 25 miliardë paund

Franca ka sekuestruar 20 miliardë paund pasuri të Roman Abramoviç, pronarit të klubit të famshëm anglez Çelsi, por që njihet si...

Lefter Koka kërkon t’i kthehet pasuria

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka ka kërkuar nga Gjykata e Lartë t’i kthehet pasuria e tij. Kokës i është sekuestruar kantina e...

Ku i fshehin oligarkët rusë paratë e tyre të pista?

Rusët kanë rreth 1 trilion dollarë të fshehura në mbarë botën. Rreth një e katërta e kësaj shume kontrollohet nga presidenti...

Kreu i SPAK: 41 pasuri në proces konfiskimi, përfshirë resorte në bregdet

Drejtuesi i SPAK, Arben Kraja thotë se në luftën për goditjen e aseteve kriminale, janë dhënë 5 vendime konfiskimi. Kraja gjatë fjalës...

10 vendet më të pasura në botë (GDP për banor)

Cili është vendi i parë që u vjen në mendje kur bëhet fjalë për vendin më të pasur? Prodhimi i Brendshëm Bruto...

Anëtari i KPA, Ardian Hajdari akuzohet për fshehje pasurie

SPAK i ka komunikuar akuzën e fshehjes së pasurisë, anëtarit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Ardian Hajdari. Pritet që pas komunikimit...