pasuria

Prona, apartamente dhe vila në Lalëz, lista e pasurive të sekuestruara të Malltezit

Euronews Albania ka siguruar listën e pasurive që i janë sekuestruar me urdhër të SPAK Jamarbër Malltezit, dhëndrit të Sali Berishës. Në...

Përfitoi 5,4 mln euro nga privatizimi, zbardhen pasuritë që iu sekuestruan Malltezit

GJKKO ka vendosur sekuestro preventive të pasurive të paluajtshme, llogarive bankare dhe aksioneve që dispononte Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali...

Makina, apartamente e parkime, sekuestrohen pasuritë e “Zotit të drogës” në Durrës

Prokuroria e Posaçme kërkon sekuestrimin e pasurive të Alket Hatisë, i cili u arrestua në Shqipëri dhe u ekstradua drejt Italisë...

Pasuria e Elon Musk u ul me 20.3 miliardë dollarë 

Pasuria e miliarderit amerikan Elon Musk ra me 20.3 miliardë dollarë pasi kompania e tij Tesla paralajmëroi se mund të duhet...

Studimi: Lumturia blihet me para dhe kushton 500 mijë dollarë në vit

Po, paraja mund të blejë lumturinë, thotë një studim i fundit i cili i ka ndarë njerëzit në dy grupe, sepse jo...

Lita: SPAK do ta nxjerrë nga strofulla Vis Martinajn! Me heqjen e pasurisë familja…

Gazetari Lavdrim Lita foli në emisionin Review në Euronews Albania në lidhje me sekuestrimin e pasurive të Ervis Martinaj. Lita tha se...

“Bankat ishin bosh”- Gazetarja: Ka pasuri të Vis Martinaj që nuk janë sekuestruar

Gazetarja, Keti Banushi, analizoi në emisionin Review në Euronews Albania aksionin e SPAK për sekuestrimin e pasurive të Ervis Martinaj. Banushi tha...

“S’i binte violinës në tallava të kishte 500 mijë €”- Debat për pasurinë e Klosit

Eksperti i kriminalistikës Artan Rexhepi, u përfshi në një debat me avokatin Gentian Rumano në lidhje me pasurinë e ish-zyrtares Alda...

Zbardhet pasuria e Alda Klosit në ILDKPI, në llogaritë bankare vetëm paga

Paratë e vjedhura dhe sendet me vlerë të Alda Klosit nuk janë deklaruar në Inspektoratin e Deklarimit të Pasurive. Në deklaratën...

Toka dhe 5 apartamente, zbulohet pasuria e Alda Klosit

Euronews Albania ka mundur të sigurojë skedën e pasurive të paluajtshme të cilat disponohen nga zyrtarja Alda Klosi, e cila denoncoi...

Zbulohet pasuria marramendëse e Peles, miliona dollarë të lëna pas

Pelé, një nga individët më të shquar të shekullit të 20-të dhe shpesh i konsideruar si futbollisti më i madh i të gjitha...

Pasuria e rusëve për Ukrainën, Brukseli propozon plan për konfiskim të aseteve ruse

Komisioni Evropian ka propozuar të mërkurën një plan për të konfiskuar asetet ruse, që janë ngrirë si pasojë e sanksioneve për...

EMRI| Sekuestrohet pasuria 6 mln euro e biznesmenit shqiptar në Itali

Guardia di Finanza, gjatë një operacioni blitz në Breshia, ka sekuestruar pasuritë me vlerë rreth 6 milionë euro të një biznesmeni...

Sa është pasuria e familjes mbretërore britanike, ‘marka’ që konkurron Google

Kur Mbretëresha Elizabeth II ndërroi jetë më 8 shtator në pasurinë e saj Balmoral në Skoci, të gjithë e dinin tashmë...

Kontrolli për më të pasurit, Dilaveri: Lëvizje populiste t’i turresh individit

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, Flobenc Dilaveri e konsideron si një lëvizje populiste nismën e njësisë anti informalitet, për identifikimin e...

Të pasurit shtojnë pasurinë, 600 milionë dollarë më shumë të ardhura

6 miliardë e 460 milionë USD pasuri bankare zotërohen nga 109 mijë e 192 individë, që përbëjnë vetëm 6.6% të qytetarëve...