patozi

Zyrtarizoi koalicionin me Patozin për 14-majin, Shehi: Ja cili është qëlllimi

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, dhe kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi zyrtarizuan të premten marrëveshjen për garimin e përbashkët në...

Shehi e Patozi “braktisin” Berishën, LZHK dhe Bindja krijojnë Aleancën Progresiste

Përçarja e opozitës i ka kaluar kufijtë e Partisë Demokratike. Aleatët tradicionalë të kësaj force politike nuk i janë bashkuar asnjë...

“Vendit i duhet ndryshim radikal”, Patozi: 4 udhëheqësit legjendarë probleme me SHBA

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi tha në një intervistë për Euroneës Albania se imazhi i  Edi Ramës është plotësisht i...

Alibeaj besohet më shumë nga demokratët se Basha, Patozi: Ka më pak kusure

Sondazhi i publikuar në emisionin Barometri në Euronews Albania tregoi se Enkelejd Alibeaj besohet më shumë nga demokratët se Lulzim Basha...

“Gjynahet e Berishës nuk falen”, Astrit Patozi: Si mund të ngrihet opozita

Ish-deputeti Astrit Patozi thotë se sfida e parë e opozitës është që ndryshojë sistemin autokratik dhe kjo sipas tij mund të...

Patozi: Berisha ka qëllim të rrijë si “beu i opozitës”, të vijojë të pasurohet

Ish-deputeti Astrit Patozi thotë se ndryshimet kushtetuese të vitit 2008 krijuan një sistem politik shfarosës për çdo nismë të re. Në emisionin...

Bushati: S’kam votuar kurrë djathtas, përballë Berishës e Bashës do votoja Patozin

Analisti Andi Bushati, në emisionin Now në Euronews Albania, ngriti shqetësimin e mungesës së alternativës politike në vendin tonë të uzurpuar...

Patozi refuzon ftesën e Berishës: S’jam në kërkim të ndonjë partie

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka refuzuar ftesën e Sali Berishës për rikthim në PD të të gjithë atyre që...

Bindja Demokratike thirrje qytetarëve të votojnë opozitën më 6 mars

Partia Bindja Demokratike u bëri thirrje qytetarëve që të votojnë kandidatët e opozitës në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Partia...