paund

Tentoi të fuste mbi 100 mijë paund, arrestohet 30-vjeçari që vinte nga Anglia

Policia Kufitare e Portit të Durrësit ka vënë në pranga një 30-vjeçar pasi ka tentuar që të futet me një shumë...

Të paguhesh pa bërë asgjë, 30 persona do i nënshtrohen këtij “testi” në Angli

Një grup prej 30 personash do të paguhen 1600 paund në muaj për atë që do të jetë prova e parë...

Sekuestrohen 150 mijë euro dhe 164 735 paund në Portin e Durrësit

Policia kufitare në Portin e Durrësit ka sekuestruar 150 000 euro dhe 164 735 paund britanik, të cilat dyshohet se janë...

Kishte fshehur tufat me paund të lidhura në brez, e ‘pëson keq’ 33-vjeçari në Rinas

Një 33-vjeçar është proceduar penalisht nga policia kufitare e Rinasit, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjetën të fshehura në brez një...

Sekuestrohen 15 mijë paund, nën hetim 26-vjeçarja

Një 26-vjeçare është nën hetim pasi nuk deklaroi të ardhurat në kufi. Asaj iu sekuestruan 15 mijë paund. Shtetasja me iniciale E.S...

Euro zhvlerësohet përballë dollarit, bie edhe paundi britanik

Euro dhe paundi britanik u zhvlerësuan në nivele rekord karshi dollarit amerikan. Monedha e përbashkët europiane u këmbye në hapje të...

Paundi në ‘rënie të lirë’, tregjet reagojnë negativisht ndaj politikave të qeverisë

Paundi britanik ka vijuar rënien kundrejt dollarit, duke prekur minimumin e 37 viteve të fundit, në një kohë kur tregjet financiare...

Paundi britanik në nivelin më të ulët të dy javëve kundrejt euros

Paundi britanik ra në nivelin më të ulët kundrejt euros në dy javët e fundit, teksa investitorët u përqendruan te kriza...

Nuk deklaruan mijëra euro dhe paund në kufi, procedohen dy të rinjtë

Dy persona janë proceduar penalisht nga policia, pasi në pikën kufitare të Muriqanit, nuk deklaruan shumat prej 14,030 dhe 1,130 paund,...

Shiste drogë te ish-Parku, policia arreston nipin e Emiliano Shullazit

Policia arrestoi një 23-vjeçar pasi shiste kanabis në Tiranë. 23-vjeaçari Leonardo Zela u kap në flagrancë ndërsa shiste kanabisin në zonën e...