pdiu

PDIU nuk paraqitet gjatë mbajtjes së seancës në KAS, rrëzohen kërkesat

PDIU është i vetmi subjekt ankues që deri më tani nuk i ka shkuar deri në fund pretendimeve për parregullsi në...

PDIU ankimon në KAS rezultatet për këshillat bashkiakë Lezhë dhe Delvinë

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka kërkuar rinumërim të votave në 2 KAZAZ në bashkinë e Lezhës. PDIU ankimoi në KAS...

“Njerëzit duan modele të reja”, Përnaska: Bashkia e Tiranës ka lënë për të dëshiruar

Kandidatja e PDIU për bashkinë e Tiranës, Lajla Përnaska tha se shikon një nevojë emergjente për të ndryshuar modelin e qeverisjes...

Përnaska: S’kam ndonjë lidhje me partinë e Idrizit, ja pse ja shtriva dorën

Kandidatja e PDIU për bashkinë Tiranë, Lajla Përnaska tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se...

Një grua përballë katër burrave! Përnaska: Lojë e Pisët

Kandidatja e PDIU për bashkinë Tiranë, Lajla Përnaska deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se fushata elektorale për një grua...

Ish-deputetja e PD kandidon për Bashkinë e Tiranës nën siglën e PDIU

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lajla Përnaska do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet lokale të 14 majit. Përnaska do të...

Shpëtim Idrizi kundër Berishës: Shqiptarët nuk duhet të votojnë Fredi Belerin

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka deklaruar hapur përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook se është kundër...

Shpëtim Idrizi: Kandidati që duam për Tiranën, s’jam takuar me Berishën

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, theksoi se kandidat për kryetar bashkie në Tiranë duan një person që të jetë përtej partive politike. Në...

Zgjedhjet lokale, Idrizi: Në Tiranë na duhet një kandidat përtej partive politike

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi është shprehur se kandidati për kryetar bashkie në Tiranë duhet të paraqesë një vizion përpara qytetarëve. Këtë e...

Idrizi: Denoncimet e fundit në SPAK, lojë për pushtet

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, thotë se denoncimet e fundit në Strukturën e Posaçme (SPAK) nga politikanë...