pedagog

Pedagogu: Të rinjtë nuk presin nga familja apo shoqëria, s’kemi modele referimi

Pedagogu Andi Pinari deklaroi se të rinjtë, ditët e sotme luftojnë për veten e tyre dhe nuk presin nga familja apo...

Pedagogu: Këtu nuk bëhet shkencë, si të rishikohen titujt akademikë?

Pedagogu Rezart Prifti thotë se nuk mund të rishikohen titujt akademikë, pasi në vendin tonë nuk bëhet shkencë. Në një intervistë për...

Bojkot i provimeve të sezonit nëse qeveria nuk plotëson kërkesat

Në protestën e katërt kombëtare pedagogët ishin më të pakët në numër. Pas tërheqjes përkohësisht nga bojkoti i mësimit, ata paralajmërojnë...

Pedagogu Laçi: Nuk ka treg për fizikën në Shqipëri, të rinjtë duan të ikin

I gjithë brezi i ri ka një tendencë për të ikur. Kështu deklaroi për “Good morning Albanians” pedagogu Dritan Laçi. Ai u...

Manxhari: Refuzoj kategorikisht që shqetësimi kryesor të jetë paga e pedagogëve

Pedagogia Mimoza Haxhari thotë se paga nuk mund të jetë shqetësimi kryesor i pedagogëve, të cilët prej disa ditësh kanë dalë...

Protestë politike? Pedagogu: Propagandë e qeverisë, ne duam arsim cilësor

Pedagogu Sandër Kovaçi ka hedhur poshtë akuzat e kryeministrit Edi Rama, i cili ka deklaruar disa ditë më parë se protesta...

Ilir Meta solidarizohet me pedagogët: Unë para 20 vitesh i rrita pagat me 58%

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta deklaroi se para 20 vitesh, kur ai ishte kryeministër, i rriti pagat në sektorin...

Fotolajm| Vetëm 4 pedagogë në Universitetin e Korçës protestojnë

Vetëm 4 pedagogë në universitetin e Korçës marrin pjesë sot në protestë. Gjatë këtyre ditëve numri i pedagogëve që kanë zgjedhur të...

‘I pamundur kërkimi shkencor me këto paga’, pedagogu: 1500 euro për një konferencë

Pedagogu në Universitetin Politeknik të Tiranës, Klodian Dhoska thotë se kërkimi shkencor është thuajse i pamundur për të dhe kolegët e...

Pedagogu: Nuk kemi autonomi, universiteti kontrollohet nga qeveria

Pedagogu në Universitetin Politeknik të Tiranës, Klodian Dhoska deklaroi se nuk ka autonomi në institucionin arsimor ku jep mësim. Në në intervistë...

Pagat tona mbulohen vetëm 10 muaj nga shteti, thotë pedagogu

Pagat e pedagogëve mbulohen vetëm 10 muaj të vitit nga shteti. Kjo ishte deklarata e pedagogut Llesh Lleshaj për Euronews Albania, duke...

Pse studentët duhet të bashkohen në protestën e pedagogëve? Flet Ardian Isufi

Pedagogu Ardian Isufi tha në një intervistë për Euronews Albania se studentët duhet të bashkohen me protestën e pedagogëve. Sipas tij nuk...

Pedagogu Gjeta: Alarmante që po zhduken 70% e kafshëve, fajtor është njeriu

Pedagogu në Universitetin Bujqësor të Tiranës, Zef Gjeta, e ka cilësuar alarmant rezultatin e një raporti shkencor, sipas së cilit, popullatat...

Rreth dyfish më shumë | Sa paguhen pedagogët në Shqipëri dhe Kosovë

Pedagogët në Shqipëri dhe Kosovë kërkojnë rritje të pagave dhe përmirësimin e kushteve të punës. Pedagogu në Universitetin Politeknik të Tiranës, Klodian...

9 kërkesat e pedagogëve

Ashtu siç dhe kishin paralajmëruar, pedagogët zhvilluan një protestë në Tiranë, ku kërkuan plotësimin e disa kushteve në universitete. Pedagogu Aleksandër Petre...

Pedagogët në universitete kërcënojnë me bojkot, kërkojnë rritjen e pagave

Vetëm pedagogët e universitetit  Aleksandër Xhuvani në Elbasan, nuk kanë dalë në mbështetje të kolegëve të kryeqytetit, në protestën për rritjen...