peleshi

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës vizitë zyrtare në Shqipëri

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi priti këtë të premte në një vizitë zyrtare Ministrin e ri të Mbrojtjes të Republikës së...

Situata nga zjarret në vend, Peleshi: Në 24 orë janë shuar 10 vatra

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook situatën nga zjarret në vendin tonë. Ai bëri...

Zjarri në Kurbin, Balla: Një nga autorët është kapur

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka bërë me dije se në bashkinë Kurbin, në masivin me pisha pranë qytetit të Laçit...

Zjarri masiv në Kurbin, Peleshi:  Jemi mobilizuar, terreni i vështirë

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi bëri me dije se 50 efektivë të Forcave të Armatosura, helikopteri Cugar, 2 mjete zjarrfikëse të...

Situata e zjarreve, Peleshi: U shua pjesa më e madhe, ka vetëm një vatër aktive

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ka reaguar në lidhje me situatën e zjarreve në vend. Përmes një postimi në facebook, shefi i...

Situata e zjarreve në vend, Peleshi: Po punohet me intensitet, janë 5 vatra aktive

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka bërë një bilanc mbi situatën e zjarreve në vend. Përmes një postimi në facebook, shefi...

Situata e zjarreve, Peleshi: Kemi në dispozicion 1600 punonjës zjarrfikës

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi thirri në një takim Prefektët, kryetarët e bashkive si dhe drejtues të strukturave operacionale të mbrojtjes...

Peleshi: Të lirohen policët e Kosovës, e patolerueshme sjellja e Serbisë

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka qenë prezent në Ministerialin e Mbrojtjes të vendeve të NATO-s që po mbahet në Bruksel. Në...

Peleshi paralajmëron reshje intensive: Mund të ketë përmbytje lokale

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka paralajmëruar përkeqësimin e situatës së reshjeve në pjesën veri-perëndimore të vendit. Gjatë një komunikimi për media,...

“Përfaqësim dinjitoz”- Ministri Peleshi pret efektivët e kthyer nga misioni në Turqi

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi priti në një takim, efektivët që u kthyen nga misioni i solidaritetit në zonat e shkatërruara...

Ministri i Mbrojtjes: Krenarë për ekipet e kërkim-shpëtimit që ndihmuan Turqinë

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka shprehur mirënjohjen për ekipin e Forcave të Armatosura dhe Emergjencat Civile të cilat kontribuan përgjatë...

Peleshi, në takimin e ministrave të NATO-s: Ndihma ndaj Ukrainës e rëndësishme

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mori pjesë në takimin dyditor të ministrave të Mbrojtjes së vendeve të Aleancës, që u mbajt...

A e keni takuar Charles McGonigal? Përgjigjet Ministri i Mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi u pyet gjatë mbledhjes së Komisionit të Sigurisë nga deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinant Xhaferraj, nëse...

Peleshi takon ministrin ukrainas: Paketë tjetër donacionesh nga Shqipëria

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mori pjesë në takimin e Grupit të Kontaktit për Mbrojtjen e Ukrainës që u zhvillua në...

“Vjosa pranë pikës kritike”- Peleshi informon mbi situatën e përmbytjeve

Ministri i Mbrojtes Niko Peleshi, mbajti këtë të enjte një konferencë për shtyp, ku informoi qytetarët në lidhje me situatën e...

Përkeqësimi i motit, Peleshi thirrje bashkive: Merrni masa për përmbytjet

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi se aktualisht nuk ka ndonjë rrezik nga përmbytjet, por nga reshjet e vazhdueshme me intensitet...