peticion

Protestuesit telefonojnë ‘live’ Ramën, peticion për shkarkimin e ministrave

Protestuesit e mbledhur të hënë në Tiranë për vrasjen e 7-vjeçares Avdia, më të paktë në numër se protesta e një...

Studentët kërkojnë 10 mijë lekë bonus nga qeveria për rritjen e çmimeve

Peticioni i ndërmarrë nga një grup studentësh për të kërkuar mbështetje nga qeveria për rritjen e çmimeve, ka marrë deri tani...

Peticion me rreth 2 mijë firma për uljen e moshës së pensionit social

Rreth 2 mijë qytetarë kërkojnë uljen e moshës së përfitimit të pensionit social, për ta barazuar me atë të pleqërisë. Organizatat me...

Peticion për dekomunistizimin, Godole: Duhen 20 mijë firma

Jonila Godole, drejtore e Institutit për Demokraci, Media dhe Kulturë ka ndërmarrë një iniciativë për të mbledhur mbi 20 mijë firma...

Basha firmos ‘dekomunistizimin’, u kërkon ndjesë ish të përndjekurve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha firmosi formularin e dekomunistizimit në ditën që përkon me 31-vjetorin e rrëzimit të bustit të...