petrit vasili

“Rama është frikacak”, Vasili: Ky parlament nuk duhet të vazhdojë më

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili thotë se parlamenti nuk duhet të vazhdojë më punën, pasi sipas tij, është vënë...

Vasili: Tensioni në Kuvend i mbartur nga seanca e kaluar, falsifikuan procesverbalet

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili thotë se tensioni i sotëm në Kuvend, ishte i mbartur nga seanca e kaluar. Në...

“Keni falsifikuar procesverbalin, të anullohet seanca”, Vasili përplaset me Nikollën

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili është përplasur me kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla dhe shkak është bërë procesverbali që...

Dosja e I.M e Sigurimit, Partia e Lirisë: Gjykata ka pranuar ankimimin e Metës

Partia e Lirisë ka bërë me dije se Gjykata e Tiranës ka pranuar ankimimin e Ilir Metës lidhur me çështjen e...

Petrit Vasili për Taulant Ballën: Ishte vërtetë sjellje prej idioti

Ndërkohë që mora fjalën për procedurë, Taulant Balla më ulërinte nga vendi në kupë të qiellit. Ishte kjo deklarata e deputetit...

“U provokova, nuk jam penduar”, Petrit Vasili reagon pas përjashtimit nga Kuvendi

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili është përjashtuar me 5 ditë nga sekretariati i Kuvendit për sjellje jo parlamentare drejtuar...

Petrit Vasili përjashtohet për 5 ditë nga Kuvendi

Deputeti Petrit Vasili është përjashtuar për 5 ditë nga Kuvendi pasi i është drejtuar me fjalë fyese kreut të Grupit Parlamentar...

‘Porti, biznes pallatesh’, Vasili: 65 mln € investim fillestar, ia del dhe shqiptari

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, e ka konsideruar aferë korruptive investimet që do të bëhen për Portin e Durrësit. Në një...

Prokuroria nuk filloi hetimin ndaj Autoritetit të Dosjeve, Gjokutaj tregon detajet

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili deklaroi se këtë të premte do të ankimohet në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë,...

Prokuroria nuk filloi hetimin ndaj Autoritetit të Dosjeve, PL: Vendimi do ankimohet

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili deklaroi se këtë të premte do të ankimohet në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë,...

Vasili, akuza qeverisë: Ka marrë peng parlamentin, s’shqyrtohen projektligjet

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili u shpreh në një konferencë për mediat se qeveria ka marrë peng Parlamentin e...

“Pagesat me kompani ofshore”, Valteri: Rezulton se vetëm PL ka bërë shkelje

Ish-deputeti Halit Valteri, në një intervistë për Euroneës Albania, është shprehur se ditën e sotme në SPAK ka depozituar kontratat e...

Partia e Lirisë: Rama inaguroi punimet e ujësjellësit pa u shpallur kompania fituese

Partia e Lirisë ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje me investimin prej 4 milionë eurosh të ujësjellësit të Memaliajt. Në një...

SPAK-u duhet të hetojë Autoritetin e Dosjeve, sipas Petrit Vasilit

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili kërkon hetim dhe ndëshkim për institucionin e Autoritetit të Dosjeve, pas publikimit të dosjes...