PETRO KOçI

Petro Koçi: Basha nuk ka impakt politik, s’është personalitet që premton fitore

Deputeti socialist Petro Koçi i ftuar në Euronews Albania tha se nuk mendon se kthimi i Bashës mund të ketë një...

Petro Koçi: Më duket sikur jemi në zgjedhjet e vitit 2019, opozita s’duket në terren

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi deklaroi se është e pamundur që koalicioni mes Sali Berishës dhe Ilir Metës, të dalë...

Petro Koçi: Kur flet Berisha më kujton Bashën, s’ka ndërmënd të fitojë zgjedhjet

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi thotë se ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka ndërmend të fitojë zgjedhjet. Në emisionin "Now" në Euronews...

Petro Koçi: Berisha e sakrifikoi Belind Këlliçin, e di që do humbasë në Tiranë

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi e sheh si të paracaktuar garën për kryebashkiak të Tiranës, ku sipas tij, Erion Veliaj...

“Je i Berishës”, debat mes Petro Koçit dhe Çollakut: Jeni kapur me presh në duar

Çështja e ‘McGonigal’ ka përplasur në tudion e Euronews Albania gazetarin Basir Çollaku dhe deputetin e PS Petro Koçi. Çollaku i është...

Petro Koçi: Sakrifica më e madhe që ka bërë Meta për Berishën

Deputeti i PS-së Petro Koçi është shprehur se Ilir Meta ka bërë sakrificë për kreun e PD-së Sali Berisha duke ndryshuar...

Pse po ndërhyn politika për kreun e SPAK? Debat mes Koçit, Murrizit e Ramajt

Zgjedhja e kreut të SPAK është kthyer në temë  diskutimesh në studiot televizive, ku replikat mes kreut të qeverisë Edi Rama...

Petro Koçi-Akil Krajës: Po vrisni edhe të vdekurit, jo vetëm të gjallët

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi ka debatuar me anëtarin e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Akil Kraja për situatën politike...

Petro Koçi për protestën e 6 dhjetorit: Fryma berishiste në PD është shumë e fortë

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi e sheh si një hap të gabuar, vendimin e Partisë Demokratike dhe opozitës në tërësi,...

“A e ndjeni rritjen e çmimeve?”, Blushi pyet live Koçin, si përgjigjet socialisti

Sekretari i Përgjithshëm të Partisë së Lirisë, Tedi Blushi e ka pyetur drejtëpërdrejt deputetin e PS Petro Koçi, se a është...

“100 herë nuk do më ndërpresësh”, Petro Koçi dhe Tedi Blushi debat për protestën

Deputeti i PS, Petro Koçi është përplasur në studion e Euronews Albania me Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë së Lirisë, Tedi...

Petro Koçi: Dritan Leli nuk u ftua që të merrte pjesë në fushatën e PS-së

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se kreu i Bashkisë Vlorë, Dritan Leli...

Petro Koçi: Berisha ‘non grata’, Meta është spiun

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi e quajti Sali Berishën “non grata” dhe Ilir Metën spiun, teksa analizoi marrvëshjen mes tyre. Në...

Sulmi kibernetik nga Irani, Koçi: I pajustifikuar, synoi cenimin e sovranitetit

Deputeti i PS-së Petro Koçi u shpreh se sulmi kibernetik ndaj Shqipërisë ishte i pajustifikuar. Në një intervistë për Euronews Albania, ai...

Luftë e III Botërore? Koçi: Serbia burim i konflikteve në rajonin tonë

Deputeti i PS-së Petro Koçi, në një intervistë për Euronews Albania është shprehur se Serbia ka qenë historikisht burim i konflikteve...

Andi Bushati përplaset me Petro Koçin: Rama hajdut, ju ka bërë të gjithëve lolo

Analisti, Andi Bushati dhe deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi kanë debatuar në lidhje me ligjin e lustracionit, për dekomunistizimin në...