pezullim

Nuk luftuan evazionin fiskal, pezullohen drejtuesit e Krimit Ekonomik

Drejtuesit vendor të Krimit Ekonomiko-Financiar, në Drejtoritë Vendore të Policisë janë pezulluar këtë të premte nga premte nga Drejtori i Përgjithshëm...

KLGJ shqyrton kërkesën për pezullimin e gjyqtarit në Kukës

Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) shqyrton sot kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë (ILD) për pezullimin 2-vjeçar nga detyra të...

KE kundër pasaportave të arta: Tërhiquni nga skema ose rrezikoni pezullimin e vizave

Komisioni Evropian kërkon nga Shqipëria që të heqë dorë nga skema e dhënies së shtetësisë për investitorët e huaj, ose siç...

Dhunimi i të moshuarës, pezullohen nga puna katër infermieret e azilit në Pejë

Katër infermiere të shtëpisë së të moshuarve “Orenda” në Pejë janë pezulluar nga puna. Në vendimin e publikuar nga bordi i qendrës...

Me shpejtësi deri në 181 km/h, pezullohen 45 leje drejtimi

Policia Rrugore ka pezulluar 45 leje drejtimi këtë të dielë për shpejtësi tej normave të lejuara. Përgjatë paradites së sotme, nga Morina...

Pezullohet nga detyra drejtori i Fondit të Sigurimeve Shëndetësore në Kosovë

Drejtori i Fondit të Sigurimeve Shëndetësore në Kosovë, Fatmir Plakiqi është pezulluar nga detyra. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendës ministrja...

Pezullohet për 3 muaj nga detyra gjyqtari i Elbasanit

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka caktuar masën pezullim nga detyra për 3 muaj me të drejtën e përfitimit të pagës minimale...

Mjetet inteligjente pezullojnë 20 leje drejtimi në aksin Kardhiq-Delvinë

Edhe pse rruga Kardhiq-Delvinë u inagurua disa ditë më parë, sërish janë konstatuar shkelje nga ana e drejtuesve të automjeteve. Policia e...

Mjetet inteligjente ‘pezullojnë’ 8 leje drejtimi në aksin e ri Kardhiq-Delvinë

Edhe pse rruga Kardhiq-Delvinë u inagurua një ditë më parë, sërish janë konstatuar shkelje nga ana e drejtuesve të automjeteve. Policia e...

Pezullohen nga detyra dy prokurorë të SPAK-ut

Dy prokurorë të Strukturës së Posaçme AntiKorrupsion (SPAK), Ervin Gogaj dhe Alfred Shehu janë pezulluar nga detyra. Shkak për pezullimin e tyre...

Pezullohet nga puna drejtorja e pyjeve në Tiranë dhe 8 zyrtarë

9 zyrtarë publikë në Tiranë, Korçë e Kolonjë janë pezulluar nga puna pas një hetimi të krimit ekonomik për goditjen e...