pezullimi

Pezullohet kompensimi i pronave, 26 mijë dosje ende në pritje

Trajtimi i dosjeve dhe kompensimi i ish-pronarëve është pezulluar sërish. Agjencia e Trajtimit të Pronave prej një jave nuk ka firmosur...

Pezullimi i 8 efektivëve, reagon Balla: Pastrimi i Policisë së Shtetit do vijojë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas pezullimit të 5 efektivëve të Policisë së Shkodrës dhe 3 të Vlorës brenda...

Puthi në buzë futbollisten, FIFA pezullon kreun e federatës spanjolle

Komiteti Disiplinor i FIFA-s ka pezulluar presidentin e federatës spanjolle të futbollit Luis Rubiales, pas skandalit në festimet e fitores të...

Pezullohet nga detyra Shefi i Policisë Kufitare në Durrës, nis hetimi disiplinor

Ditën e sotme është pezulluar nga detyra, Shefi i Stacionit të Policisë Kufitare Durrës, Nënkomsiari me inicialet K. K. Shefi i Stacionit...

AMP pezullon nga detyra policin: Shoqëroi dhe dhunoi pa arsye një person

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, ka pezulluar nga detyra një punonjës 33-vjeçar të Policisë së Shtetit me detyrë Oficer i Patrullës së...

U kapën duke ‘fluturuar’ në unazën e Tiranës, policia pezullon 9 leje drejtimi

Policia e Tiranës ka kryer mbrëmjen e djeshme një aksion për monitorimin e shpejtësisë së drejtuesve në unazën lindore të kryeqytetit. Përmes...

“Udhëtimi që i kushtoi rëndë”- PSG pezullon Messin

Lionel Messi nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Galtier në dy javët në vijim, kjo për shkak të masave...

Vendimet e padrejta në ndeshjen e Champions, UEFA pezullon arbitrin

Arbitri rumun Istvan Kovacs nuk do të gjykojë në asnjë përballje në Champions për sezonin aktual, teksa është pezulluar me vendim...

Kapiteneria në Vlorë pezullon lundrimin detar, shkak kushtet e motit

Kapiteneria e qytetit të Vlorës ka njoftuar se gjatë datave 27 dhe 28 mars është ndaluar dhënia e lejes për daljen...

Objekti i paidentifikuar alarmon Rusinë, pezullohen fluturimet në Shën Petersburg

Një aeroport në Shën Petersburg në Rusi pezulloi të gjitha fluturimet të martën për shkak të një objekti të paidentifikuar në...

Putin njofton pezullimin e Rusisë nga traktati i armëve bërthamore

Ka zgjatur rreth dy orë fjalimi i presidentit rus Vladimir Putin në Moskë. Gjatë fjalimit Putin diskutoi një sërë temash, duke...

Rrahu të riun, pezullohet nga detyra oficeri. I dhunuari përfundon në burg pasi…

Është pezulluar nga detyra oficeri i policisë Gjergji Riza, i cili ishte personi që në videon e publikuar nga Euronews Albania...

Pritet përkeqësim i motit, pezullohen lundrimet drejt Italisë

Autoriteti Portual i Durrësit ka njoftuar se udhëtimet e planifikuara këtë të premte nga Durrësi drejt Barit dhe Ankonës nuk do...

Stuhi dhe ‘det i trazuar’, pezullohet lundrimi Vlorë-Brindizi

Përkeqësimi i kushteve atmosferike gjatë orëve të fundit  ka bërë që Kapiteneria e Portit të Vlorë, të pëzullojë lundrimin e tragëtit...

Përkeqësohet gjendja e motit, pezullohen lundrimet drejt Italisë

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka informuar qytetarët se për shkak të kushteve të motit, tragetet e udhëtarëve drejt Barit dhe anasjelltas...

Djali i përfshirë në vrasjen e Edmond Papës, pezullohet nga detyra babai polic

Policia e Shtetit ka pezulluar nga detyra babain e Alban Velos, të arrestuarit për vrasjen e biznesmenit Edmond Papa. Babai i autorit...