pfizer

Vaksina e re kundër COVID, KE dritë të gjelbër variantit të prodhuar nga “Pfizer”

Komisioni Evropian i ka dhënë dritën e gjelbër variantit të ri të vaksinës anti-COVID, të prodhuar nga kompanitë partnere “Pfizer” dhe...

Pfizer pret 34 miliardë dollarë të ardhura nga vaksina kundër COVID-19

Gjigandi farmaceutik amerikan Pfizer raportoi një rënie në të ardhurat e tremujorit të tretë, mes një rënie të shitjeve të vaksinës...

A gënjeu Pfizer për vaksinat? Mjeku Alimehmeti: Vendimet i marrin politikanët

Kompania Pfizer pranoi në Parlamentin Europian se nuk kishte testuar aftësinë e vaksinës së saj të Covid-19, për të parandaluar transmetimin...

Drejtori i Pfizer infektohet me COVID-19 

Drejtori i Përgjithshëm i Pfizer, Albert Burla, ka njoftuar sot se është pozitiv me COVID-19 dhe se ka simptoma shumë të...

Franca lehtëson masat e udhëtimit për shqiptarët

Shqiptarët mund të udhëtojnë në Francë pa qenë nevoja për ndonjë arsye madhore, siç ka qenë rregulli më përpara për shkak...

Në prill të dhënat e para për vaksinën kundër Omicron

Të dhënat e para për vaksinën kundër variantit Omicron të COVID-19 do të dalin në prill. Kështu njoftoi të enjten Agjencia Evropiane...

Kosova regjistron 373 raste me COVID-19

Kosova ka regjistruar dy viktima dhe 373 raste të reja me coronavirus. Rastet e reja dolën pas testimit të 3,139 mostrave,...

2 të vdekur dhe 770 raste me COVID-19 në Kosovë

Dy viktima dhe 770 raste të reja të infektimeve me coronavirus janë regjistruar në Kosovë, njofton Ministria e Shëndetësisë. Rastet e reja...

2 të vdekur dhe 787 raste me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë janë regjistruar dy viktima dhe 787 raste të reja me coronavirus, njoftoi  Ministria e Shëndetësisë. Rastet e reja dolën pas...

Australia hap kufijtë për të gjithë udhëtarët e vaksinuar

Australia do të hapë kufijtë për udhëtarët ndërkombëtarë që janë vaksinuar me dy doza në fund të shkurtit, njoftoi kryeministri australian...

Pfizer kërkon autorizim për vaksinim të fëmijëve nën 5 vjeç

Kompanitë farmaceutike Pfizer dhe BioNTech kërkojnë autorizim urgjent nga institucionet shëndetësorë të SHBA për vaksinim anti-COVID për fëmijët e gurpmoshës nga...

EMA aprovon pilulën e kompanisë Pfizer

Pilula anti-COVID e kompanisë “Pfizer” është aprovuar nga Enti Evropian për Medikamentet (EMA). Kjo pilulë do të përdoret për trajtimin e të...