pilot

Max Verstappen është kampion i Formula 1 për të tretën herë radhazi 

Piloti i Red Bull, Max Verstappen fitoi titullin e tij të tretë botëror në një garë në Çmimin e Madh të...

Vrau gruan dhe u dënua me 27 vjet, pilotit grek i vijnë letra dashurie në burg

Babis Anagnostopoulos, një pilot grek i cili po vuan dënimin për vrasjen e gruas së tij nga Britania para vajzës së...

Nëntoger Kristi Bazaj: Privilegj puna me një pilote vajze

11 pilotë të rinj do t’i shtohen Forcës Ajrore, pas përfundimit të kursit të përgatitjes së pilotëve ushtarakë helikopteri. Nëntogerja Armela Murati...

Qaj kur shoh gjendjen e aviacionit, rrëfen komisari

“Kam përjetuar vitin 97’”. Kështu e nisi fjalimin e tij Bilal Sina, komisar i aviacionit shqiptar, i cili tregoi i përlotur...