pista

“Politika, pista kryesore”- Lita: Nikulaj kishte 3 mijë vota, ishin vendimtare

Gazetari Lavdrim Lita analizoi në Euronews Albania vrasjen mafioze të biznesmenit dhe eksponentit politik në Shëngjin Ardian Nikulaj. Lita tha se pista...

Pas ndjekjes me helikopter, gjendet i vdekur autori i masakrës në Kaliforni

Policia e Kalifornisë ka identifikuar personin e armatosur, i cili dyshohet për vrasjen e 10 personave në një pistë vallëzimi pranë...

Moti i ngrohtë shkrin borën në Alpe, skiatorët mbeten pa pista

Pjesës dërrmuese të Alpeve duket se i mungon dëbora për pjesën e mbetur të vitit. Dimri i pazakontë në malet e...

“Në magazinat e pista të Tiranës gjenden baza të NATO, ja çfarë duan spiunët rusë”

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se spiunët rusë që rekrutohen në Shqipëri nuk janë të interesuar për bazat e vjetra ushtarake të...

Et’hemaj: Në Rinas do bëhet zgjatimi i pistës për fluturime transoqeanike

Drejtori ekzekutiv i Aviacionit Civil, Maksim Et'hemaj tha se një ndër objektivat e institucionit që drejton, është zgjatimi i pistës në...