PJERIN XHUVANI

Vrasja e Xhuvanit, avokatët e Paplekajt: Prokuroria s’mori parasysh ekspertizën

Në Gjykatën e Elbasanit po jepen sot konkluzionet përfundimtare të avokatëve për ngjarjen e 21 prillit të 2021, në Elbasan ku...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, avokatja-prokurorisë: Jeta e një dëshmitari në rrezik

Avokatja e familjes së Pjerin Xhuvanit, vrarë në ngjarjen e prillit 2021, paralajmëron prokurorinë se jeta e një dëshmitari të ngjarjes...

Avokati i Paplekajt, kërkon riekspertim në vendin e ngjarjes ku u vra Pjerin Xhuvani

Është mbajtur ketë të hënë seanca gjyqësore për ngjarjen e 21 prillit të vitit 2021, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, shtyhet sërish seanca në ngarkim të Arbër Paplekajt

Shtyhet sërish procesi gjyqësor për çështjen e 21 Prillit 2021 në ngarkim të Arbër Paplekajt. Seanca është shtyrë në Gjykatën e Elbasanit,...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, shtyhet sërish seanca ndaj Arbër Paplekajt

Seanca gjyqësore në Gjykatën e Elbasanit ndaj Arbër Paplekajt është shtyrë për në 22 dhjetor ora 09:00. Seanca është shtyrë pasi gjykata...

“Të rihetohet vrasja e Xhuvanit”, eksperti: Politika të rrijë larg kësaj çështjeje

Dëshmia e Arbër Paplekaj, i akuzuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit është bërë temë diskutimi prej disa ditësh në media. Eksperti i...

Gjykata e Elbasanit dërgon për gjykim çështjen ndaj Arbër Paplekajt

Gjykata e Elbasanit ka vendosur që të dërgojë për gjykim çështjen ndaj ish-efektivit të RENEA-s, Arbër Paplekaj, i akuzuar për vrasjen...

Vrau Pjerin Xhuvanin, shtyhet sërish seanca gjyqësore për ish-efektivi i RENEA-s

Është shtyrë sërish gjyqi për Arbër Paplekajn, ish-efektivi i RENEAS, i cili akuzohet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan. Burime bëjnë...

Gjyqi për vrasjen e Xhuvanit, Bardhi: Drejtësia të hetojë bandën e Taulant Ballës

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi thotë se e nxit drejtësinë që të bëjë punën e saj në lidhje me ngjarjen...

Përfundojnë hetimet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit

Prokuroria e Elbasanit ka përfunduar hetimet për ngjarjen e 21 prillit 2021 ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani. Arber Papleka u dërgua...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Gjykata lë në fuqi masat për pezullimin e 6 policëve

Gjykata e Elbasanit ka miratuar kërkesën e prokurorisë e për  pezullimin e 6 efektive të policisë  së këtij qyteti. Ata akuzohen se...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Berisha: Paplekaj qëlloi për vetëmbrojtje

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e konsideron si ndër më të rrezikshmet, ngjarjen e ndodhur katër ditë para zgjedhjeve të...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ‘arrest shtëpie’ për dy ish-nëndrejtorët e policisë

Albert Nushi dhe Nikollaq Palla, dy ish-drejtues të policisë së Elbasanit kanë zgjedhur të paraqiten vetë në gjykatën e qytetit. Ata akuzohen...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, sot seanca për masat e sigurisë për 8 policët

Në gjykatën e Elbasanit është duke u zhvilluar seanca për verifikimin e masës së sigurisë për 8 policët, të akuzat për...

Bushati për vrasjen e Xhuvanit: Policia s’mund të vepronte ndaj bandave të PS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit mund të ishte parandaluar nëse policia do të kishte ndërhyrë në kohë. Ky është konkluzioni që ka...

Vrasja në Elbasan, Basha: Të hetohet ish-drejtori i Policisë dhe prokurori

Deputeti Lulzim Basha ka reaguar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, ngjarje për të cilën janë lënë në "arrest shtëpie", Albert Nushi...