pl

Meta zulon bisedat: Paralajmërimi që i dhashë dikur drejtuesve të LSI-së për Bashën

Ilir Meta tha në “Now me Erla Mëhillin” se koalicioni me Berishën e ka qetësuar. Ai kujtoi se edhe drejtuesit e partisë...

PL ankimon vendimin e KAS, kërkon emrin e Sali Berishës në fletën e votimit

Koalicioni Bashkë Fitojmë ka ankimuar vendimin e djeshëm të KAS në Kolegj Zgjedhor. Një ditë më parë Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve...

KAS rrëzon kërkesën e PL për emrin e Berishës në fletën e votimit

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e Partisë së Lirisë për vendosjen e emrit të Sali Berishës në fletën...

“Mbajeni mend”, Bushati bën parashikimin: Zgjedhjet janë vrarë, ja çfarë do ndodhë

Analisti Andi Bushati deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” se Partia Demokratike është e Sali Berishës pavarësisht çfarëdolloj vendimi. Sipas tij me...

“Regjim i kalbur dhe hajdut”, Meta fton qytetarët në protestën para Kuvendit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që ti bashkohen nesër protestës që do...

Tedi Blushi: Ku i keni provat për korrupsion nga Berisha e Meta? Gjejini!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi “sfidoi” të gjenden prova korrupsionit nga Sali Berisha dhe Ilir Meta. “Nuk është...

KQZ miraton emërimin e anëtarëve të KZAZ-ve për PS, PL dhe PSD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listën e anëtarëve të KAZAZ-së të PS, PL dhe PSD-së. Sa i takon listës së Partisë...

Zyrtarja e PL takon kongresmenin e njohur amerikan në Uashington

Floida Kërpaçi, Sekretare për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë e Lirisë është takuar në Kongresin Amerikan me kongresmenin e njohur Joe Wilson. Përmes...

Bardhi: Nuk votoj partinë e Metës, shkon tek prehri i Ramës sa herë i japim pushtet

Unë nuk votoj partinë e Ilir Metës. Ishte kjo deklarata e deputetit të Partisë Demokratike, Gazment Bardhit në “Now me Erla Mëhillin”. “Ilir...

Komisionerët e KZAZ-ve për 14 majin, dorëzojnë propozimet Berisha, PS dhe PL

Përzgjedhja e komisionerëve në Komisionet Zonale të Administrimit Zgjedhor do të jetë çështja e parë që do të ballafaqojë Sali Berishën...

Lobimi në SHBA/ Cilat parti dhe politikanë shqiptarë kanë shpenzuar më tepër para

Gazetari Ardit Hoxha theksoi se dy partitë që kanë pasur numrin më të lartë të kontratave të lobimit pas vitit 2012...

Pas PD-së, edhe Partia e Lirisë dorëzon në KQZ anëtarët e KZAZ-ve

Partia e Lirisë ka dorëzuar këtë të të shtunë në Komsionin Qendror të Zgjedhjeve kandidaturat për anëtar të KZAZ-ve për zgjedhjet...

Deklarata e fortë e funksionares së PD-së: Berisha po i çon strukturat e tij te Meta

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edlira Devolli thotë se kjo forcë politike nuk mund të fitojë zgjedhjet me Sali...

Mentor Kikia: Nuk e bleu PS-ja Agron Çelën, por Çela PS-në

Gazetari Mentor Kikia ka komentuar kalimin e deputetit të  Shkodrës,Agron Çela, nga Partia e Lirisë, te Partia Socialiste. Në emisionin "Now" në...

‘Jemi magnet’, Blendi Klosi i përgjigjet Ilir Metës: Ja si PS-ja e mori Agron Çelën

Sekretari Organizativ i Partisë Socialiste, Blendi Klosi i është përgjigjur kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta, pasi deputeti i kësaj...

Burimi zbulon skenarin se si e shkriu Ilir Meta LSI ne PL

Analisti Genc Burimi teksa foli për sukseset dhe dështimet e politikanëve u ndal dhe tek kreu i Partisë së Lirisë Ilir...