pl

Mentor Kikia: Nuk e bleu PS-ja Agron Çelën, por Çela PS-në

Gazetari Mentor Kikia ka komentuar kalimin e deputetit të  Shkodrës,Agron Çela, nga Partia e Lirisë, te Partia Socialiste. Në emisionin "Now" në...

‘Jemi magnet’, Blendi Klosi i përgjigjet Ilir Metës: Ja si PS-ja e mori Agron Çelën

Sekretari Organizativ i Partisë Socialiste, Blendi Klosi i është përgjigjur kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta, pasi deputeti i kësaj...

Burimi zbulon skenarin se si e shkriu Ilir Meta LSI ne PL

Analisti Genc Burimi teksa foli për sukseset dhe dështimet e politikanëve u ndal dhe tek kreu i Partisë së Lirisë Ilir...

Protesta e 6 dhjetorit, Tedi Blushi nga Korça: PL është parti e lindur nga protestat

Sekretari i përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi nga Korça hodhi akuza ndaj bashkisë së qytetit juglindor për keqqeverisje, duke...

Lefter Maliqi, kandidati i parë i Partisë së Lirisë që do kandidojë në primaret e PD

Lefter Maliqi do të jetë kandidati i Partisë së Lirisë, i cili do të garojë në primaret e Partisë Demokratike, për...

Meta: Formula që do ndjekim për të fituar zgjedhjet vendore

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i ftuar në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania tregoi formulën që do të ndjekin...

Xhaferri: S’ka kimi PD-PL, por na duhet bashkëpunimi

Kreu i FRPD, Besart Xhaferaj thotë se demokratët e kanë të qartë mungesën e kimisë apo dashurisë për Partinë e Lirisë,...

Rama ironizon PL: Partia e Lekut në thesin e rublave ruse bashkë me PD

Kryeministri Edi Rama ishte sot Kamëz ku nuk i kurseu kritikat dhe ironinë për 2 rivalët e tij, Ilir Meta dhe...

“Primaret janë një farsë”, Alban Daci: Foltorja ka frikë nga vendimi i gjykatës

Gazetari Alban Daci tha në një intervistë për Euronews Albania se primaret janë një farsë dhe foltorja ka frikë nga vendim...

Marrëveshja PD-PL e paqartë, thotë gazetari

Gazetari Everest Dedaj tha në një intervistë për Euronews Albania se koalicioni mes Partisë Demokratike dhe Partisë së Lirisë është i...

Balliu: Referendumet, mundësi për t’u dhënë pushtetin qytetarëve

Shefi organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu tha në një intervistë për Euronews Albania se pret që marrëveshja e nënshkruar mes...

A mund të votojnë demokratët me kanidatë të PL? Përgjigjet Silva Cako

Deputetja Silva Cako tha se ende nuk është diskutuar me detaje se si do të realizohet procesi i primareve. Këtë e tha...

Burimi: Meta kërkon të drejtojë PL-PD, kur Berisha të mos ketë aftësi fizike

Analisti Genc Burimi është shprehur se Ilir Meta kërkon që të drejton Partinë Demokratike dhe Partinë e Lirisë në një moment...

Çfarë nuk dihet? PD “zbërthen” marrëveshjen me Ilir Metën

Nënkryetari i PD-së Oerd Bylykbashi ka zbuluar detaje për marrëveshjen mes kreut të PD-së Sali Berisha dhe kreut të Partisë së...

Tedi Blushi: Opozita do dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhje

Sekretari i përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, thotë se opozita do kandidojë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet...

Fatmir Mediu: Nuk kam ndërhyrë në negociatat midis PD dhe PL për zgjedhjet vendore

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu deklaroi se nuk ka ndërhyrë në negociatat që po zhvillohen midis Partisë Demokratike dhe Partisë...