plani franko gjerman

“Plani franko-gjerman, asimetrik”, Haradinaj: S’bëhen zgjedhje pa u siguruar kufijtë

Meliza Haradinaj, ish-ministre e Jashtme e Kosovës, ishte këtë të shtunë në Euronews Albania ku ka komentuar takimin mes kryeministrit Kurti,...

“Të detyrojmë Serbinë të pranojë planin franko-gjerman”, Rama: Kosova ka shansin

Kryeministri Edi Rama deklaroi në një intervistë për Euroneës Albania se shqiptarët janë të parët që duhet t’i japin zë dhe...

“Do jetë fundi për Serbinë”- Protesta në Beograd kundër planit franko-gjerman

Një protestë u mbajt mbrëmjen e të martës në Beograd kundër planit evropian për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë....

Çfarë pranoi Kurti? Gazetari jep detaje nga plani që kryeministri i tha PO

Gazetari Blerim Gashi tha se pranimi i planit franko-gjerman nga kryeministri i Kosovës erdhi bashkë me kërkesa nga Albin Kurti për...

Kurti: Çfarë më ka pëlqyer mua në propozimin franko-gjerman

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka folur këtë të diel në emisionin Review në Euronews Albania në lidhje me propozimin e...

Deputetja: Ne mirëpritëm planin franko-gjerman, Kurti e zvarriti

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadriaj tha në një intervistë për Euronews Albania se në kohën e propozimit...

Borrell: Plani franko-gjerman mbështetet nga të gjitha vendet e BE-së

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell deklaroi se të 27 vendet anëtarë të Bashkimit...

‘Në thelb është njohja’, Haradinaj tregon detaje të planit franko-gjerman

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka dhënë detaje nga takimi që pati me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ku u diskutua...