plazhi

Plazhi ‘Sirena Jonada’, 4 mijë firma në më pak në 24 orë nga publikimi i peticionit

Ka shkuar në 4 mijë, numri i personave të cilët kanë firmosur peticionin, për ndryshimin e plazhit të Potamit në “Sirena...

Plazhi i Potamit boshatiset një ditë pas tragjedisë

Një ditë pas ngjarjes tragjike ku humbi jetën një vajzë 7-vjeçare, plazhi i Potamit është i boshatisur. Pushuesit e kanë braktisur plazhin dhe...

Qerret, ujërat e zeza derdhen në det, kanali kthehet në vatër infeksioni

Ky nuk është një rezervuar me panoramë të këndshme. Ky është kanali i ujërave të zeza, që kalon mes për mes...

Plazhi i virgjër i Kallmit, mungon rruga për pushuesit, por po ngrihen pallate

Kallmi, dikur zonë ushtarake, sot plazhi i vetëm shkëmbor i Durrësit “vuan” mungesën e një rruge. Tre kilometra rrugë e kalldrëmtë përshkohet...

Lufta rrënon turizmin ukrainas, plazhe të minuar

Plazhet e Detit të Zi në Odesa janë të ndaluara për banorët, të cilët shohin nga larg rërën e bardhë, që...