poet

“I mbeten Shqipërisë edhe pas 1000 vitesh”, Samsuri: Lasgush Poradeci zor bënte foto

Profesor Vaso Samsuri ishte në “Real People” këtë të shtunë dhe komentoi ndër tema të tjera edhe miqësinë e tij me poetin...

Gert Shehu, ‘poet’ me rima kundër të gjithëve

Agresori i Sali Berishës kishte kanal në youtube që në korrik të 2021. Ai postonte video recitime kundër sistemit, fenomeneve të...

Përvjetori i poetit lirik, Skënder Rusi feston 70-vjetorin

Poeti i njohur korçar, Skënder Rusi ka festuar 70-vjetorin midis familjarëve dhe miqve poetë e artistë. Për djalin e tij Eris Rusi,...

Vizatimi i rrallë i Mikelanxhelos mund të shitet 33 milionë € në ankand

Një vizatim i Mikelanxhelos, i zbuluar në vitin 2019 do të dalë në ankand me çmimin që mund të arrijë deri...

21 marsi, dita botërore e poezisë

21 marsi shënon ditën botërore të poezisë. Kjo ditë ka për qëllim nderimin e poetëve, leximin, shkrimin, promovimin e botimin e...