polic

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh përsëri”- Jetëshkrim i policit hero në Kosovë

“Të vdesësh për atdhe, është si të rilindësh përsëri”, me këtë shprehje do ta kujtojë Kosova Afrim Bunjakun, policin që mbeti...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të...

U përfshi në një konflikt te ish-Blloku, polici akuzohet për plagosje

Një efektiv policie dhe 6 persona të tjerë janë nën hetim për plagosje të lehtë me dashje. Efektivi me iniciale D.N, me...

Polici bie nga biçikleta, 55-vjeçari përfundon në spital

Një punonjës policie, 55 vjeç ka rënë nga biçikleta dhe ka përfunduar në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Ngjarja ka ndodhur...

Aksidentohet motori i “Shqiponjave”, një polic i plagosur

Një polic ka mbetur i plagosur pasi motori i “Shqiponjave” është aksidentuar në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur pas mesnate në Qafe Gjashtë,...

Polici i plagosur pas ndërhyrjes në sherr, Balla: Kushdo guxon, do ndëshkohet rëndë

Kushdo që guxon të ngrejë dorë mbi një efektiv policie do të ndëshkohet rëndë tha ministri i Brendshëm, Taulant Balla. Ishte kjo...

EMRI| Pezullohet polici në Berat, dyshohet se goditi një qytetare

Një efektiv policie në Berat është pezulluar nga detyra pasi AMP e ka kallëzuar penalisht. Bëhet fjalë për Dejvi Toskën, efektiv pranë...

Spahiu: Në kohën e Enver Hoxhës një polic i Krujës bënte zap 4 qytete tjera

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në një intervistë për Euronews Albania ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Krujë,...

Në Shqipëri polic, në Angli me drogë| 23-vjeçari: Më duhen paratë për nënën

Një 23-vjeçar është dënuar me 2 vite e 6 muaj burg për trafikim të lëndëve narkotike në Angli. Ai kujdesej për bimët...

Përplasen dy makina në aksin Patos-Fier, humb jetën efektivi i policisë

Një aksident i dyfishtë u regjistrua mbrëmjen e së dielës në aksin rrugor "Patos-Fier", ku për pasojë mbeti viktimë një efektiv...

Tentoi të fuste drogë në burgun e Drenovës, arrestohet polici

Një efektiv policie u arrestua këtë të diel, ndërsa tentoi të fuste lëndë narkotike brenda burgut të Drenovës. Burime për korrespondentin e...

Djali i përfshirë në vrasjen e Edmond Papës, pezullohet nga detyra babai polic

Policia e Shtetit ka pezulluar nga detyra babain e Alban Velos, të arrestuarit për vrasjen e biznesmenit Edmond Papa. Babai i autorit...

Mulaj: T’i vendosësh një polic te dera çdo gruaje të dhunuar, s’është zgjidhje

Gazetarja Esmeralda Mulaj thotë se nuk është një zgjidhje, vendosja e një polici te dera e çdo gruaje të dhunuar, për...

Pranga policit dhe sekserit, ryshfet për të kthyer patentën e bllokuar të qytetares

Një punonjës i policisë dhe një qytetar kanë rënë në prangat e policisë për korrupsion. Alkid Ndreu, specialist i administrimit të...

Përjashtohet nga policia efektivi, u arrestua në Itali për vjedhje

Një efektiv u përjashtua nga radhët e policisë pasi u arrestua në Itali për vjedhje. 27-vjeçari ishte me detyrë oficer i Patrullës...