polican

Arrestohen babai dhe 2 djemtë në Poliçan, ruanin të armatosur drogën e kultivuar

Babai dhe 2 djemtë në fshatin Tozhar, në Poliçan janë arrestuar pasi qëndronin të armatosur për të ruajtur bimët narkotike të...

Kreu qitje me armë zjarri automatik, arrestohet 36-vjeçari në Poliçan

Një 36-vjeçar në Poliçan është arrestuar pasi kishte kryer qitje me armë zjarri në një zonë jashtë qendrave të banuara. Policia bën...

Përfundon numërimi i votimit për Këshillin Bashkiak në Poliçan, PS fiton 13 mandate

Ka përfunduar numërimi i votave për Këshillin Bashkiak në Poliçan. Partia Socialiste ka siguruar 13 mandate, Bashkë Fitojmë 1 mandat e...

“Mjeti i mbushur me birra” -Ekspertiza e aksidentit në Poliçan: 15-vjeçari i dehur

Një aksident tragjik ndodhi në Poliçan mbrëmjen e së mërkurës, ku një adoleshent gjeti vdekjen dhe 3 të tjerë u plagosën....

“Bënte shpesh xhiro”- Si 15-vjeçari shkaktoi aksidentin e rëndë në Poliçan

Korrespondenti i Euronews Albania, Grisel Zenuni tregoi detaje nga aksidenti tragjik mbrëmjen e së mërkurës në hyrje të qytetit te Poliçanit. Një...

Aksident i rëndë në hyrje të Poliçanit, 1 i vdekur dhe 3 të plagosur

Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e së mërkurës në hyrje të qytetit te Poliçanit. Një mjet ka dalë nga rruga...

Ministria e Mbrojtjes: Vetëm uzina e Mjekësit në funksion për demontim

Ministria e Mbrojtjes ka në inventarin e saj mbi 1300 prona. 3 uzinat e demontimit të armëve në Gramsh, Poliçan dhe...

‘S’ka municione’, gazetari: Në tunele mund të strehohen gjysmë milionë njerëz

Norel Zaimi, gazetar i TVSH ka hyrë dhe ka bërë reportazhe në uzinën e Poliçanit. Në një intervistë për Euronews Albania ai tregoi...

‘Në Gramsh dhe Poliçan demontohen armë’, Peleshi: S’kemi industri ushtarake

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi deklaron se ngjarja e Gramshit po trajtohet me seriozitet nga institucionet. Ministri sqaroi se në uzinën e...

Çekët që hynë në uzinën e Poliçanit do hetohen në gjendje të lirë

4 shtetasit çekë të shoqëruar të dielën teksa fotografonin brenda uzinës së armëve në Poliçan do hetohen në gjendje të lirë. Ata...

‘Institucionet kanë funksionuar siç duhet’, Rama iu përgjigjet kritikëve

Pas ngjarjeve në Gramsh dhe Poliçan, kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur reagimeve që kanë ardhur nga kritikët. Sipas tij të gjithë...

‘Putin u poshtërua’, media britanike shkruan për ngjarjen në Gramsh

Ngjarja në Gramsh ditën e djeshme kur dy rus dhe një ukrainas tentuan të futeshin në uzinë ka bërë bujë në...

Banorja pranë uzinës në Poliçan: S’e kuptoj si kanë hyrë çekët, tunelet ruhen

Një banore pranë uzinës në Poliçan tregoi për Euronews Albania se dy djemtë çek u kapën brenda depos së armatimit duke...

Blogerë apo spiunë? 5 zhvillimet nga ngjarjet në Gramsh dhe Poliçan

Fotografonin uzinën e armëve në Poliçan, arrestohen 4 shtetas çekë Katër shtetas çekë janë arrestuar nga policia pasi janë kapur teksa...

Institucionet në Kosovë të gatshme për mbështetje, thotë Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar sa i takon ngjarjes së ndodhur në uzinën e armëve në Gramsh. Ajo uroi shërim...

Rusia e interesuar për bazat ushtarake në Shqipëri, pretendon ish-ushtaraku

Ish-ushtaraku Asllan Bushati tha për Euronews Albania se ardhja e dy rusëve dhe një ukrainasi në bazën ushtarake në Gramsh është...