polican

Rusia e interesuar për bazat ushtarake në Shqipëri, pretendon ish-ushtaraku

Ish-ushtaraku Asllan Bushati tha për Euronews Albania se ardhja e dy rusëve dhe një ukrainasi në bazën ushtarake në Gramsh është...

Ish-ushtaraku: Janë thyer rregullat, të dënohen rusët, çekët e ukrainasit  

Dy ngjarjet e ndodhura njëra pas tjetrës në Gramsh dhe Poliçan për një ish-ushtarak janë shqetësuese. Kështu u shpreh për Euronews Albania...

‘Gratë i prisnin jashtë’, policia jep detaje nga arrestimi i çekëve në Poliçan

Policia e qarkut të Beratit, ku përfshihet edhe Poliçani ka dhënë detaje rreth incidentit të ndodhur sot në ish-uzinën e armëve,...

Euronews Albania siguron foton e njërit prej çekëve të arrestuar në Poliçan

Euronews Albania ka siguruar foton e 1 prej 4 çekëve të arrestuar të dielën nga policia ushtarake teksa fotografonin uzinën e...

Fotografonin uzinën e armëve në Poliçan, arrestohen 4 shtetas çekë

Katër shtetas çekë janë arrestuar nga policia pasi janë kapur teksa fotografonin pranë uzinës së armëve në Poliçan. Burime bëjë me dije...