police

5 policë të plagosur nga përplasjet në veri të Kosovës

Pesë policë janë lënduar dhe katër automjete janë dëmtuar nga incidentet në veri të Kosovës. Kështu ka bërë të ditur Policia e...

7530 policë gjatë zgjedhjeve, Jaupi: Të gjithë në gatishmëri të plotë

Drejtori i Departamentit për Rendin dhe Sigurinë Publike Rebani Jaupi mbajti mëngjesin e së enjtes në një deklaratë për mediat lidhur...

Arrestohen katër policë grekë për torturë ndaj një të burgosuri shqiptar

Ministria e Mbrojtjes së Qytetarëve në Greqi njoftoi arrestimin e katër pjesëtarëve të policisë greke të cilët akuzohen “për torturë dhe...

Efektivja e policisë zbulon mesazhin e ministrit Çuçi për 8 Mars

Anxhelina Bregu, punonjëse e Policisë Rrugore në Tiranë tregoi për Euronews Albania se si e ka gjetur ky 8 Mars. Ajo tha...

Vrasës profesionistë, dinamika e vrasjes së shqiptarëve: Autorët u hoqën si policë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Çarshinë e Shkupit. Dy shqiptarë janë vrarë ndërsa një është...

Dekonspirimi i operacioneve, eksperti: Ja si policët shqiptarë ndihmojnë trafikantët

Eksperti i sigurisë, Fatjon Softa thotë se njoftimi i amabsadës amerikane, sipas së cilës, qytetarët shqiptarë që duan të denoncojnë trafikun...

Lirohen 79 policë që u morën peng gjatë demonstratave në Kolumbi

Një grup policësh dhe punonjësish të fushës së naftës të marrë peng gjatë protestave në provincën jugore Caquetá të Kolumbisë janë...

1500 policë për protestën e opozitës, Rrumbullaku takim me shefat e komisariateve

Mbi 1500 efektivë policie do të jenë në terren të shtunën e 11 shkurtit për të siguruar mbarëvajtjen e protestës së...

Procedohen dy policë të kufirit në Sarandë, i morën ryshfet një emigranti

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka nisur procedimin penal ndaj 2 punonjës policie të Pikës Kufitare të Qafë Botës, Sarandë, njëri prej...

Eksperti: Ervis Martinaj ka pasur shumë policë në rrjetin e tij

Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi deklaroi se i shumëkërkuari, Ervis Martinaj kishte në rrjetin e tij, efektivë të shumë policie. Në një...

Sveçla: Forcat policore janë vendosur në disa zona në Mitrovicë të Veriut

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi se forcat e policisë janë vendosur në disa zona në Mitrovicë...

Mbi 100 policë serbë në veri të Kosovës kanë dorëzuar dorëheqjet me shkrim

Mbi 100 zyrtarë policorë serbë të punësuar në Policinë e Kosovës, kanë dorëzuar të dielën dorëheqjet e tyre me shkrim në...

Politikani brazilian hedh granata ndaj policisë

Një politikan brazilian është në paraburgim, pasi hodhi granata ndaj policëve që shkuan në shtëpinë e tij në shtetin Rio de...

Kreu i ARRSH tregon në cilat akse nuk do të ketë më policë rrugorë

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Evis Berberi thotë se në disa akse rrugore do të nisë monitorimi përmes Qendrës Kombëtare të...

Policja shqiptare në Florida: Që kur kam ardhur, kam përjetuar 3 uragane

Erida, policja shqiptare në Florida, tregoi në një intervistë për “Goodmorning Albanians” në Euronews Albania, se që prej vitit 2004 që...

Dy policë bullgarë vriten nga një autobus që transportonte emigrantë

Dy oficerë policie bullgarë u vranë të enjten teksa u përpoqën të ndalonin një autobus me emigrantë që kishin hyrë ilegalisht...