polici

Tentoi të korruptonte policin e doganës me 20 euro, e “pëson keq” i riu

Një 26-vjeçar është proceduar penalisht në Pikën e Kalimit Kufitar Kapshticë, pasi tentoi të korruptonte një efektiv të policisë. Shtetasi K. S.,...

“Nuk e ke syrin e nxirë”-Xheni Karaj rrëfen bisedën në polici pas denoncimit

Aktivistja Xheni Karaj ndërsa bëri thirrje për të protestuar më 8 mars, tregoi gjithashtu një rast të pakëndshëm që ka hasur...

I jepet lamtumira policit dhe të birit në Greqi, historia e trishtë e një familjeje

Është shoqëruar për në banesën e fundit polici grek 54-vjeçar, Vangelis Bournazis, dhe djali i tij 15-vjeçar, të cilët humbën jetën në...

“Kisha 4 për të vrarë”, Euronews Albania zbardh dëshminë e plotë të Dan Hutrës

Ramazan (Dan) Hutra, autori i vrasjes me armë zjarri të 3 grave, të mërkurën në kryeqytet është arrestuar nga policia. Hutra është...

VIDEO | Momenti kur vrasësi serial shoqërohet në polici

Euronews Albania ka mundur të sigurojë videon ku autori i vrasjes së trefishtë sot në Tiranë, Ramazan (Dan) Hutra, është shoqëruar...

“S’kisha konflikte”- Çfarë deklaroi në polici shoferi i kazinosë ku punonte kenianja

Ndërkohë që mbetet mister dhe hetimet kanë ngelur në vend numëro për vdekjen e 22 vjeçares nga Kenia, Joy Ayoko, prokuroria...

Arrestohet 19-vjeçari i armatosur, shoku i tij i rrezikon jetën policëve

Një 19-vjeçar u arrestua nga policia në Durrës pasi lëvizte në qytet i armatosur. Efektivët ndaluan një automjet tip “Ford”, por drejtuesi...

FOTO/ Dhunoi barbarisht Petraq Milon në sy të familjes, kush është efektivi malazez

Personi që shihni në foton e mëposhtme është Dragan Shqekiç, efektivi i Pikës Kufitare në Malin e Zi, i cili dhunoi...

Dhunoi brutalisht të riun, kush është oficeri i policisë në Pogradec

Korrespondenti i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi raportoi nga Pogradeci aty ku një oficer policie ka dhunuar një të ri të qytetit...

EMRAT | Lëvizje në policinë e Korçës, ndryshohen shefat e komisariateve

Në policinë e Korçës ka pasur disa ndryshime në strukturën drejtuese, ku deri më tani janë zbardhur dy lëvizje në shefat...

FOTO| 1 fshat për 1 minierë, të plagosur mes aktivistëve dhe policisë gjermane

Aktivistët e klimës pushtuan një ekskavator gjigant në një minierë qymyri në Gjermaninë perëndimore këtë mëngjes për të protestuar kundër shkatërrimit...

110-vjetori i Policisë së Shtetit, Rrumbullaku: Burim sigurie e besimi për qytetarët

Në ambientet e drejtorisë vendore të Policisë së Tiranës u zhvillua këtë të premte ceremonia e kremtimit të 110-vjetorit të krijimit...

EKSKLUZIVE/ I fshehu në ferra e më pas u pendua, si i vodhi polici 30 mijë euro

Gjykata e Elbasanit ka lënë në masën Arrest me burg policin e Cërrikut, Geraldo Nela, i akuzuar për vjedhjen e 30...

Turqia dhuron dronë për Shqipërinë, Bledi Çuçi takon kreun e policisë turke

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, priti sot në një takim kreun e policisë turke, Mehmet Aktaş, i cili ndodhet në Tiranë...

“Polici bashkiake me patronazhistë”, debat te komisioni i sigurisë

Diskutimi i projektligjit për policinë bashkiake ka prodhuar debat në Komisionin e Sigurisë. Deputetët e opozitës janë shprehur kundër kësaj nisme...

EMRAT | Ndryshime në strukturat e Policisë së Shtetit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka firmosur një sërë ndryshimesh në strukturat qendrore dhe vendore të Policisë. Ky...