policine

Kriminelët ‘kontrollojnë’ policinë, nis verifikimi i kamerave në çdo qytet

Policia kërkon grupet kriminale apo këto të fundit janë një hap para saj? Përveç Shkodrës, dyshohet se edhe në qytete të...

Do kryente një krim të rëndë, familjarët njoftuan policinë për 36-vjeçarin në Lezhë

Një 36-vjeçar u arrestua nga policia e Lezhës pas informacioneve të marra në rrugë operative se do të kryente një krim. Policia...

Miratimi i ligjit për presidentin, protestuesit përplasen me policinë në Podgoricë

Policia malazeze u përplas me protestuesit që u mblodhën në Podgoricë pasi qeveria miratoi një ligj të diskutueshëm që kufizon kompetencat...

Mbështetësit e presidentit brazilian në largim Bolsonaro përplasen me policinë

Mbështetësit e presidentit brazilian në largim Jair Bolsonaro u përleshën me policinë, kur u vunë flakën disa automjeteve dhe dyshohet se...

Festa e çmendur e marokenëve, festojnë dhe përplasen me policinë

Tifozët marokenë duket se këtë Botëror po shkaktojnë probleme kudo ku janë. Pas fitores së Marokut me Kanadanë dhe kualifikimit, tifozët kanë...

EMRAT| “Furtunë” në policinë e Beratit, përjashtohen 7 efektivë

Drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka firmosur përjashtimin nga Policia e Shtetit, për shkelje të rëndë, të...

Ndryshime në policinë e Tiranës, Rrumbullaku firmos 2 emërime

Ndryshime në policinë e Tiranës. Pas pezullimit nga detyra të kryekomisar Bujar Mehmetaj për ndërtimet pa leje, në komisariatin nr. 1...

Prençi: Nano pati rastin të pastronte policinë nga të inkriminuarit, s’e bëri

Ish-drejtuesi i lartë i policisë së shtetit, Shemsi Prençi e cilësoi të vonuar deklaratën e Gledis Nanos për dekonspirim të operacioneve...

174 punonjës shteti të përfshirë në kultivimin e kanabisit

Shtëpitë e barit në Shqipëri sa vijnë e shtohen, ku për prëfshirje janë akuzuar edhe 174 punonjës shteti. Rasti i fundit u...