policise

Sulmi ndaj policisë së Kosovës në Veri, reagon Ministria e Jashtme e Rusisë

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar zyrtarisht për sulmin e terroristëve serbë ndaj policisë së Kosovës. Ngjarjen, Moska e konsideron një incident...

Franca dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës: I papranueshëm

Franca ka dënuar sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit, ku mbeti i vrarë rreshteri Afrim Bunjaku. Përmes një reagimi Ministria...

SHBA dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier i ka dënuar ashpër sulmet “e dhunshme dhe të orkestruara “ndaj Policisë së Kosovës, më...

Gazetari-zëdhënësit të policisë: Bëtë show, ngritët helikopterin për 190 gr drogë!

Gazetari Dritan Laçi debatoi në emisionion Review në Euronews Albania me zëdhënësin e policisë Gent Mullai lidhur me megaoperacionin e policisë...

Automjeti përplaset me makinën e policisë në Levan-Tepelenë, plagosen 3 efektivë

Tre efektivë policie kanë mbetur të plagosur në një aksident të shënuar pasditen e së hënës në aksin rrugorLevan-Tepelenë. Policia tha se...

Të shtëna me armë në drejtim të policisë në Veri të Kosovës, 5 të arrestuar

Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona në Zubin Potok të cilët nuk i janë bindur policisë për të ndaluar dhe...

KFOR-i mirëpret vendimin për reduktimin e pranisë së Policisë së Kosovës në veri 

KFOR ka mirëpretur vendimin e qeverisë së Kosovës për të reduktuar praninë e policisë rreth ndërtesave komunale në veri. “Vendimi i marrë...

Lajçak përshëndet vendimin e Kosovës për tërheqjen e 25 % të policisë në Veri

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak, ka përshëndetur sot vendimin për reduktimin...

Nis tërheqja e policisë së Kosovës nga objektet e komunave në Veri

Policia e Kosovës ka nisur t’i reduktojë trupat e saj në objektet komunale në veri të vendit, pas pranimit të vendimit...

Sulmohet një pikë kontrolli e policisë në Mitrovicë të Veriut

Një kioskë, që përdorej si pikë kontrolli nga Policia e Kosovës në Mitrovicë të Veriut, është sulmuar me mjete plasëse. Zëvendësdrejtori i...

EMRAT| Furtunë në policinë e Shkodrës, ndalohen zv.drejtori i Krimeve e 12 efektivë

13 punonjës policie në Shkodër janë shoqëruar në komisariat dhe janë vënë nën hetim nën akuzën e shpërdorimit të detyrës. Mes të...

Ç’ndodhi 2 ditë para futjes së policisë në kampin e MEK? Gazetarja tregon detajet

Një pjesëtar i opozitës iraniane MEK i strehuar në kampin e tyre në Manzë humbi jetën ditën e sotme pas një...

Trafik droge me Habilajt, ish-shefi i policisë Dhërmi rekurs në Gjykatën e Lartë

Sokol Bode i është drejtuar me rekurs Gjykatës së Lartë, ku kërkon prishjen e vendimit te Apelit të Posaçëm që e...

Osmani iu përgjigjet ndërkombëtarëve: Veprimet e policisë në Veri janë legjitime

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka vlerësuar legjitime veprimet e Policisë së Kosovës, e cila, më 26 maj, u ka...

Oficeri i Policisë Metropolitane pranon se është përdhunues serial

Një oficer i armatosur i Policisë Metropolitane ka pranuar dhjetëra përdhunime dhe vepra seksuale ndaj 12 grave. David Carrick, 48 vjeç, i...

Pranga krerëve të policisë në Brazil, neglizhuan rrezikun e protestave

Autoritetet në Brazil kanë urdhëruar arrestimin e zyrtarëve më të lartë të shtetit pas kryengritjes që vuri në shënjestër godinat qeveritare...