politika

Serbia synon anëtarësimin në BE, Scholz: Të respektojë sanksionet ndaj Rusisë

Kncelari gjerman Olaf Scholz u shpreh se të gjitha vendet që janë anëtare të Bashkimit Europian duhet të pranojnë regjimin e...

Lajm i mirë që klasa politike shqetësohet nga SPAK-u, thotë eksperti

Eksperti i sigurisë Fabian Zhilla tha për “Now” në Euronews Albania se është lajm i mirë që politikanët janë shqetësuar nga...

Të rinjtë kanë humbur besimin te politika, thonë aktivistët

Të rinjtë nga 18 deri në 24 vjeç nuk votojnë në masë, përkundrazi, ata përbëjnë grup moshën me përqindjen më të...

Politika në 31 vite ka dështuar të japë shpresë për rininë, thotë deputeti

Deputeti Etjen Xhafaj thotë se teknologjia dhe inovacioni do të jenë sektorë të rëndësishëm në të ardhmen. Sipas tij politika shqiptare në...