politikanët

“Do ju vras po prekët banesën”- Haliti: Mesazhi që Radoiçiç u dërgoi politikanëve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur në Euronews Albania në lidhje me mesazhet kërcënuese që Radoiçiç u...

“Të tregojmë pasurinë”- Basha: Vetingu i politikanëve të fillojë nga unë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me takimin me të rinjtë dhe...

Pedagogia Jakaj: Politikanët shqiptarë vishen shtrenjtë, por aspak bukur

Sipas të dhënave të Eurostat, Shqipëria dhe Kosova kanë shpenzimet më të ulëta për frymë në vit për veshje e këpucë. Pedagogia...

Aktori kosovar bën deklaratën e fortë: Politikanët shqiptarë janë të palexuar

Aktori kosovar Amond Morina, ishte i ftuar këtë të premte në emsionin Goodmornings Albanians në Euronews, ku foli në lidhje me...

“Jo vetëm Rama”- Gazetari deklaratë të bujshme: Politikanët që ka takuar McGonigal

Gazetari Arbër Hitaj ka qenë i ftuar këtë të shtunë në Euroneës Albania, ku komentoi përfshirjen e kryeministrit Rama në dosjen...

Zbardhet lista: Politikanët që u bënë pjesë e krimit dhe dënimet e marra

Gazetari Eni Ferhati zbuloi në emisionin Now në Euronews Albania emrat e politikanëve të lartë shqiptarë që u bënë pjesë e...

“Të zhytur në lluks”- Demalia sulmon politikanët: Katundari do brekushe, jo Versace

Analisti Ilir Demalia foli në Euronews Albania në lidhje me situatën politike në Shqipërinë post-komuniste. Demalia sulmoi politikanët për veshjet e tyre...

Nga Muzhaqi e Peleshi te Basha, eksperti zbulon politikanët me më shumë ndjekës fake

Eksperti i rrjeteve sociale, Blerim Xheladini, zbuloi gjatë një interviste për Euronews, politikanët shqiptarë të cilët kanë më shumë reagime të...

Befason Haliti: Do zhvishja politikanët shqiptarë për të sensibilizuar për kancerin

2500 njerëz nudo mbushën plazhin Bondi, një nga monumentet më ikonike të Australisë pak ditë më parë, si një gjest simbolik...

Et’hem Ruka: Politikanët e rinj janë klone të liderëve të vjetër

Ish-ministri i Arsimit, Et'hem Ruka në një intervistë për Euronews Albania tha se politika sot ka nevojë për të rinj të...

‘S’është zeje që e bën kushdo’, Enkel Demi komenton politikanët që po bëhen gazetarë

Gazetari dhe shkrimtari Enkel Demi komentoi në një intervistë për Euronews Albania fenomenin e politikanëve që bëhen gazetarë. Demi u shpreh se...

Adriatik Lapaj: Politikanët ‘digjen’ nga krerët e partive, qytetarët s’kanë shpresë

Avokati Adriatik Lapaj tha se vendi ynë ndodhet në gjendje të trishtë politike. Në një intervistë për Euronews Albania, Lapaj theksoi se...

Politikanët kokat e krimit, El Chapo thyen heshtjen: Jam trofe i presidentit të SHBA

Pesë vjet pasi u ekstradua në Shtetet e Bashkuara, baroni meksikan i drogës Joaquin “El Chapo” Guzman e ka drejtuar gishtin...

ILD: Politikanët të drejtohen te institucionet për denoncimet për gjyqtarët

Artur Metani kërkoi nga politika që denoncimet për magjistratët të bëhen në institucionet zyrtare dhe jo me deklarata në media. Kreu i Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë e...