politikani

Tronditet sërish Ekuadori 5 ditë përpara zgjedhjeve, vritet një tjetër politikan

Vrasja e një politikani tjetër në Ekuador, vetëm disa ditë përpara zgjedhjeve presidenciale ka tronditur vendin e Andeve. Pedro Briones, udhëheqësi i...

Marrëveshja për pensionet, politikani italian: Skandal! Mjafton një telefonatë

Tommaso Nannicini, ish-senator, pedagog i Ekonomisë tha në një intervistë për Euronews Albania se ngecja e zbatimit të marrëveshjes së pensioneve...

Politikani serb vendos flamujt e komuniteteve para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës

Politikani serb nga veriu i Kosovës, Aleksandar Arsenijeviç vendosi flamujt e komuniteteve që jetojnë në Kosovë para objektit të Qeverisë së...

Arian Çani tregon kush është politikani “snajper” i PD që mund të surpizojë

Gazetari Arian Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se minimumi deri në 2029 në krye të pushtetit do jetë...

Mali i Zi pjesë e projektit të Serbisë së Madhe? Politikani zbulon të ardhmen

Ilir Çapuni, nënkryetar i Forcës së Re Demokratike, anëtar i Këshillit Bashkiak të Ulqinit tha në një intervistë për Euronews Albania...

Vajza e politikanit të njohur rrëfen si Andrew Tate tentoi ta mashtronte

Daria Gusa ishte 16 vjeçe dhe ende në shkollë të mesme, kur thotë se mori një mesazh privat në Instagram nga...

Politikani tregon tragjedinë: 27 emigrantë vdiqën, Calais nuk i mirëpriti

Politikani francez Jean Pierre Moussally, një nga zyrtarët e lartë të partisë së gjelbër në Francë, ka shprehur hapur mbështetjen e...

‘Më vjen turp ç’po ndodh’, politikani francez: Emigrantët s’po trajtohen me dinjitet

Politikanin francez Jean Pierre Moussally, një nga zyrtarët e lartë të partisë së gjelbër në Francë, ka shprehur hapur mbështetjen e...

Vladimir Putin politikani më popullor në Serbi

Popullariteti i presidentit rus në Serbi është vetëm një përqindje më poshtë se ai i presidentit serb Aleksandar Vuçiç. Mes udhëheqësve botërorë,...