politike

“Fokusi te populli”, Basha: Sot formatojmë forumet dhe i japim hov aksionit tonë

Lulzim Basha mbajti fjalën e tij në Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike. Sipas tij hallet personale të disa politikanëve i kanë larguar...

Gazetari Xhunga: PD e Berishës pjesë e shkatërrimit këto 32 vite

Gazetari Albi Xhunga tha në një intervistë për Euronews Albania se në 32 vite politikë që ka vjedhur e ka grabitur,...

Basha: Të kalojmë në veting, t’u tregojmë shqiptarëve kush është i pastër

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka vijuar kërkesat për ndërmarrjen e nismës së vetingut në politikë. Përmes një postimi në facebook,...

“SPAK nuk duhet të ndalet”- Basha ripërsërit thirrjen për vetingun e politikanëve

Ish-kryetari i Partisë Demokrtike Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me rastin Ahmetaj, si dhe rastet...

Pse po rikthehet Basha? Përgjigjet avokati Besart Logu

Avokati Besart Logu tha në një intervistë për Euronews Albania se Lulzim Basha është një nga personalitet me eksperiencën më të...

Arian Çani rendit emrat që mund të zëvendësojnë Ramën pas 2029-tës

Gazetari Arian Çani tha në “Now me Erla Mëhillin” se ishte i bindur që deri në vitin 2029 do të ishte...

Kreshnik Spahiu: Ja sfida që ka sot Lulzim Basha

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në “Now me Erla Mëhillin” kthimin e Lulzim Bashës në politikë 14 muaj pasi dha dorëheqjen. Sipas tij,...

Kthimi i Bashës, Ngjela zbulon skenarin: Mund të lidhet me Uashingtonin

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar kthimin e Lulzim Bashës në skenën politike në një intervistë për Euronews Albania. Ai tha se duhet...

Kryebashkiaku i ri i Kavajës: Do t’i heq 1 orë e më parë ata që u morën me politikë

Fisnik Qosja, kandidat i koalicionit Bashkë Fitojmë është fitues i zgjedhjeve për bashkinë Kavajë, në një intervistë për emisionin Now në...

Rama, Berisha, Meta apo Alibeaj? Kë pëlqejnë më shumë shqiptarët

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës për mendimin pozitiv apo negativ në lidhje me liderët politikë. 54.1% e qytetarëve...

Idetë politike, ironizon Agostini: Njësoj si burri që fton gruan në dhomë dhe…

Gazetarja Sonila Agostini ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin “Review” në Euronews Albania ku foli në lidhje nisjen e...

Protagonistët e vjetër sërish në sipërfaqen politike, Çipa: Kjo krijon tension

Analisti Aleksandër Çipa tha në një intervistë për Euronews Albania se shfaqja e protagonistëve të vjetër sërish në sipërfaqen politike është...

Kush duhet të dënohet për Bechettin? Kasmi: Përgjegjësia politike

Ish-zv/ministrja e Drejtësisë, Brikena Kasmi komentoi në emisionin Review në Euronews Albania vendimin e Arbitrazhit në lidhje me biznesmenit italian Francesco...

Deklarata e fortë e aktorit Morina: Politika na ka kërcënuar

Aktori Ardian Morina rrëfeu në një intervistë për Euronews Albania vështirësitë e sjelljes në skenë të shfaqjeve kritike. I pyetur nëse politika...

Karabina: Ne bëjmë luftë ndaj Ramës, Berisha po bën kundër nesh

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Mirela Karabina thotë se kjo forcë politike ka qëndrime parimore të kundërta me kryeministrin...

Konspiracionisti: Ndarja e Afrikës në 2 pjesë çështje politike, fetare e ekonomike

Imazhet e reja tregojnë se sa i thellë mund të jetë dëmtimi pasi pjesë e Afrikës po shkëputet fizikisht dhe një oqean i ri...