port

Rusia sulmon me dronë portin në Odesa

Rusia ka sulmuar me dronë një port të madh ukrainas prej ku eksportohet drithërat. Si pasojë e sulmit, flakët kanë përfshirë...

Kroçiera “Nautica” sërish në port brenda muajit, 648 turistë në Durrës

648 turistë amerikanë, anglezë, kanadezë, australianë, etj, mbërritën mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit me kroçierën “Nautica”. Anija turistike është bregëzuar...

Durrësi, porti i jahteve luksozë| Vetëm 1 jaht paguan 861.195 euro për 8 orë

Përveç numri të lartë të turistëve, Durrësi këtë verë është populluar dhe nga jahtet e shumta luksoze. Ankorimi i jahteve në...

Korriku regjistron mbi 123 mijë pasagjerë në Portin e Durrësit

Rreth 123,210 pasagjerë dhe 39,480 automjete kanë udhëtuar nga ose drejt Portit të Durrësit përgjatë muajit korrik 2023. Referuar të dhënave zyrtare...

EMRAT| Kontrabandë në Portin e Durrësit, arrestohet shoferi i furgonit dhe pronari

Shoferi dhe pronari i furgonit të linjës Ankona-Durrës, në të cilin u gjetën mallra për cilat paguhet akcizë dhe mallra të...

Kishte fshehur pakot me euro në tavanin e autobusit, pranga shoferit në kufi

Policia e Portit në Durrës ka arrestuar një 37-vjeçar, drejtues autobusi, i cili dyshohet se kishte fshehur një shumë të madhe...

FOTO| Mbërrin në Durrës anija më e madhe që ka shkarkuar në një port shqiptar

Në orët e vona të mbremjes së të shtunës ka mbërrin në Durrës anija më e madhe që ka shkarkuar në...

Mbi 32 mijë euro të padeklaruara në kufi, 2 persona nën hetim

Dy persona janë nën hetim pasi tentuan të fusnin në Shqipëri rreth 32 200 euro. Paratë e padeklaruara do të kalonin përmes pikës...

125 mijë euro të sekuestruara në port, 2 shoferë autobusi të arrestuar

Nga kontrollet në Portin e Durrësit janë sekuestruar 125 050 euro dhe janë arrestuar 2 shoferë autobusi. Policia bëri me dije se është...

33 mijë euro të padeklaruara në port, sekuestrohen paratë, arrestohet 35-vjeçari

Një 35-vjeçar i cili tentoi të kalonte 33 mijë euro të padeklaruara në portin e Durrësit është arrestuar. Paratë dyshohet se janë...

5 orë në det të hapur, ankorohet në port trageti i linjës Vlorë-Brindisi

Trageti i linjës Vlorë-Brindisi është ankoruar në Portin e Vlorës pas rreth 5 orë pritjeje në det të hapur. Trageti ka mbërritur...

Arrestohet 25-vjeçari në Portin e Durrësit, po transportonte ilegalisht një turke

Një 25-vjeçar u arrestua pasi u kap në flagrancë nga shërbimet e Policisë Kufitare, në portin e Durrësit teksa pajiste një...

Fluks në portin e Vlorës pas festave! Si do e menaxhojë autoriteti portual situatën

Gjatë ditëve të para të këtij viti ka pasur një fluks të lartë të qytetarëve që largohen nga Shqipëria, të cilët...

Porti tregtar në Porto Romano me PPP, Rama: 46% qeveria, 54% kompania fituese

Kryeministri Edi Rama deklaroi se puna në portin tregtar aktual nuk do të pengohet nga punimet për Portin e ri të...

Rama për portin e ri: Të gjitha rrugët e Ballkanit Perëndimor do të çojnë në Durrës

Kryeministri Edi Rama thotë se porti i ri tregtar do t'i japë një zhvillim të madh Durrësit. Gjatë fjalës së tij në...

FOTO| 2 çanta te terminali i pasagjerëve, alarmohen autoritetet e portit të Durrësit

Dy çanta të harruara pranë terminalit të pasagjerëve në Durrës kanë alarmuar autoritetet dhe strukturat e sigurisë në portin më të...