porti i durrësit

Belinda Balluku: Durrësi me 2 porte, do shtrihet në 450 ha tokë

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku tha se Durrësi tashmë do të bëhet me dy porte ndërsa foli pak para...

Marrëveshja e Portit të Durrësit, Varhelyi i përgjigjet opozitës

Komisioneri Várhelyi i është përgjigjur me një letër kryetarit të Grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në lidhje me Portin...

Kaos në Portin e Durrësit, mbi 100 kamionë e autobusë bllokohen në skaner

Mbi 100 kamionë e autobusë mbetën të bllokuar mbrëmjen e së premtes në doganë në pikë-kalimin e Portit të Durrësit. Ndonëse në...

Rama vendos ‘kusht’ për kompanitë që shfaqin interes për ndërtimin e portit të ri

"Cilado kompani që do marrë përsipër operimin e portit, jo vetëm t'i ketë të gjitha standardet, por edhe të jetë kompani...

Kulluri: SHBA është kundër ndërtimit të Portit të Durrësit

Politikani Edvin Kulluri është shprehur se dhe SHBA është kundër ndërtimit të Portit të Durrësit. Në një intervistë për Euronews Albania, ai...

“Durrësi do bëhet si Monako”, Alabbar: Investojmë 2.5 mld dollarë

“Bota ka nevojë për një Monako të dytë dhe unë do ta ndërtoj atë në Durrrës”. Ky është premtimi i Muhamed Alabbar...

Eksperti për Portin e Durrësit: Ka pasur mungesë informacioni dhe transparence

Eksperti i ekonomisë, Vjoldi Danaj deklaroi se për projektin për Portin e ri turistik të Durrësit, ka pasur mungesë informaconi dhe...

Projekti për Portin e ri të Durrësit, Selenica: Fat i jashtëzakonshëm për Shqipërinë

Drejtues i Qendrës Shqiptare për Studime Strategjike, Geri Selenica e konsideron një fat të jashtëzakonshëm për Shqipërinë, projektin për Portin e...

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Flet Mohamed Alabbar

Mohamed Alabbar ka mohuar akuzat se në kompaninë e tij, Eagle Hills që do të marrë përsipër ndërtimin e Portit të...

Ekskluzive | Mohamed Alabbar u përgjigjet kritikëve për Portin e Durrësit

Mohamed Alabbar, kreu i Eagle Hills, kompanisë e cila do të ndërtojë Portin e ri turistik të Durrësit, i është përgjigjur...

Alabbar për Portin e Durrësit: Faktet janë fakte, njerëzit të tregohen të sinqertë

Kreu i kompanisë “Eagle Hills”, Mohamed Alabbar deklaroi se e ndoqi debatin që u  zhvillua në parlamentin shqiptar, në lidhje me...

Berisha: Tre veprimet që do ndërmarrim kundër mega-aferës së Portit të Durrësit

Kreu i PD-së Sali Berisha ka treguar tre veprimet që do të ndërmarrin për të penguar realizimin e projektit të Portit...

Ambasadorja Hohnann për portin e Durrësit: Jemi në komunikim me qeverinë

Christiane Hohnann, ambasadore e BE-së në Shqipëri deklaroi se janë në komunikim të vazhdueshëm me qeverinë sa i takon portit të...

Boçi për Portin e Durrësit: Do përdorim çdo mekanizëm për mosrealizimin e projektit

Deputeti Luçiano Boçi nga Elbasani është shprehur se nuk do të lejojnë realizimin e projektit të Portit të Durrësit që u...

VIDEO| Sherr në studion e Euronews me zv.ministrin, Endri Shabani braktis emisionin

Pas disa rastesh kur kryetari i Nismës Thurje, Endri Shabani u përplas me Besard Kadian, zv. ministrin e Ekonomisë, ai vendosi...

“Oligarkët e oborrit të Ramës”, Paloka i përgjigjet Lulzim Bashës

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka iu përgjigj në “Now me Erla Mëhillin” Lulzim Bashës. Ky i fundit deklaroi se Berisha shpif...