porti i durrësit

Akuzat për Portin e Durrësit, Balluku jep shpjegim në ‘Now’

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku u është përgjigjur akuzave, se kompania që do ndërtojë Portin e Durrësit nuk është...

Berisha akuza Ramës: Portin e Durrësit po ia dorëzon Vuçiçit dhe mafies bjelloruse

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka hedhur sërish akuza ndaj qeverisë për ndërtimin e portit të Durrësit. Në një konferencë për...

‘Transparencë për Portin e Durrësit’, Meta mbështet qëndrimin e delegacionit të BE

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur qëndrimin e Delegacionit të Bashkimit Europian në lidhje me projektin për ndërtimin...

Berisha: Kompania që do investojë në Portin e Durrësit, shërben si mburojë e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vijuar me akuzat e tij në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me...

Berisha thirrje Bashkimit Evropian: Nisni hetimet për Portin e Durrësit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të ndalojë projektin për Portin turistik të Durrësit,...

‘Porti i Durrësit gjobë për taksapaguesit’, Berisha: Do rritet kostoja e transportit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se projekti për Portin turistik të Durrësit, do të shkaktojë dëme të pallogaritshme për...

‘3 mld euro’, Berisha: Afera e Portit të Durrësit, pasoja strategjike për Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vijuar akuzat e tij në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me investimin...

Trualli i Portit të Durrësit i kalon Ministrisë së Financave | 5 zhvillime kryesore

Hereni: Trualli i Portit të Durrësit ka kaluar në pronësi të Ministrisë së Financave Administratori i “Albanian Seaports Development Company”, Erlis...

Hereni: Trualli i Portit të Durrësit ka kaluar në pronësi të Ministrisë së Financave

Administratori i “Albanian Seaports Development Company”, Erlis Hereni thotë se sipërfaqja e Portit të Durrësit është 80.9 hektarë dhe se aktualisht,...

Marrëveshja për Portin e ri turistik të Durrësit do të dërgohet për votim në Kuvend

Administratori i “Albanian Seaports Development Company”, Erlis Hereni deklaroi se marrëveshja për ndërtimin e Portit të ri turistik të Durrësit, do...

Porti turistik i Durrësit, Çoçoli: Garanci për thithjen e investitorëve të huaj

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli thotë se investimi prej 2 miliardë eurosh për Portin turistik të Durrësit, do e kthejë qytetin...

Akuzat e Metës dhe Berishës për Portin e Durrësit, 5 zhvillime kryesore

‘I ka bërë shumë keq llogaritë’, Meta paralajmëron Ramën për Portin e Durrësit “Vetëm rruga e transparencës së shpejtë dhe të...

‘I ka bërë shumë keq llogaritë’, Meta paralajmëron Ramën për Portin e Durrësit

"Vetëm rruga e transparencës së shpejtë dhe të menjëhershme mund të qetësojë këtë situatë për ndryshe Edi Rama i ka përllogaritur...

Të bëhen publike pronarët e kompanive partnere, thotë Meta për Portin e Durrësit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka akuzuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me projektin e Portit të Durrësit, duke...

‘Porti i ri i Durrësit, skemë piramidale’, Meta-qytetarëve: Mos blini apartamente

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos blejnë apartamente në projektin e Portit...

‘Lumi’ i kokainës nga Ekuadori, agjentë të policisë shqiptare në Guayaquil

Sasitë gjithnjë e në rritje të kokainës në Portin e Durrësit nga Ekuadori, kanë bërë që disa efektivë të Policisë së...