porti

Prezantohet projekti i portit tregtar të Durrësit, Balluku: 1500 vende pune

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku prezantoi të hënën projektin e portit të ri tregtar të Durrësit në Porto Romano. Balluku...

Geri Selenica: Garantorët pas Portit të Durrësit, familja mbretërore e Abu Dhabi

Drejtuesi i Qendrës Shqiptare për Studime Strategjike, Geri Selenica thotë se garantues pas projektit për Portin e ri të Durrësit është...

‘S’po falim toka’, Ibrahimaj: ‘Durrësi’, projekti i parë ku qeveria është aksionere

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj prezantoi në Kuvend projektin për portin turistik të Durrësit, që siç tha është projekti...

Votohet Porti i Durrësit, Alabbar kërkoi ndërtimin në një fazë, u refuzua

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese kaloi projektligjin që i hap rrugë nisjes së projektit të portit turistik të Durrësit. Mbledhja e Komisionit, që...

Opozita kundërshton për portin, Ngjela: Kush i pyet ata, për Shqipërinë është fat

“Zë në shkretëtirë”. Kështu e ka cilësuar avokati Spartak Ngjela kundërshtimin e opozitës për ndërtimin e Portit të Durrësit. “Kush i pyet...

Paralajmëron gazetari: Gabimet që po bëjnë me portin e Durrësit

Gazetari Lavdrim Lita thotë se opozita e opozitës lidhur me projektin në portin e Durrësit është e gabuar. Në një intervistë për...

Rama reagon për portin: O me Durrësin në majë, o me ata në plehra

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sa i takon akuzave për Portin e Durrësit. Ai u shpreh se ka një armiqësi sa...

Porti i Durrësit projekt mafioz, Meta: Gjithçka bëhet për të fituar nga apartamentet

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se porti i Durrësit nuk është aspak një projekt strategjik, por një projekt...

Debate për portin e Durrësit, Spaho: Të raportojnë ata që firmosën, jo hidraulikët

Përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës janë përfshirë në debate të ashpra mëngjesin e së martën në Komisionin e Ekonomisë ku po...

Deklaratat e Metës për portin e Durrësit, reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratave të kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta lidhur me portin e Durrësit. Përmes një...

Porti i ri i Durrësit, Balluku: Aktiviteti portual s’do ndërpritet gjatë punimeve

Zëvendës kryeministrja, njëherësh ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaraoi se aktiviteti portual nuk do të ndërpritet në Durrës gjatë...

Trualli i portit në Durrës, nënshkruhet kontrata për vlerësimin e cilësisë së tokës

Trualli ku janë parashikuar të ngrihen godinat rezidenciale dhe zonat rekreative në kuadër të projektit të shndërrimit të Portit të Durrësit...

Sistemi TIMS në Portin dhe Doganën e Vlorës ende jashtë funksionit

Prej 24 orësh, sistemi TIMS vijon të jetë jashtë funksionit në Portin dhe Doganën e Vlorës. Mësohet puna do të vazhdojë me...

Fluks daljesh nga Porti i Vlorës, nuk ka më bileta trageti për fundjavën

Vijon të jetë tepër i lartë fluksi në dalje i pasagjerëve në portin detar të Vlorës. Duke filluar nga dita e hënë...

Britania përfshihet nga grevat, paralizohet edhe porti më i madh në vend

Punonjësit e portit më të madh të kontejnerëve në Britani hynë të hënën në ditën e dytë të grevës, duke iu...

Rama: Porti turistik i Durrësit ndryshon Shqipërinë përgjithmonë

Kryeministri Edi Rama e cilësoi ndërtimin e portit turistik të Durrësit një investim strategjik që do ndryshojë përgjithmonë ekonominë e vendit. Sipas...