porti

Rama: Porti turistik i Durrësit ndryshon Shqipërinë përgjithmonë

Kryeministri Edi Rama e cilësoi ndërtimin e portit turistik të Durrësit një investim strategjik që do ndryshojë përgjithmonë ekonominë e vendit. Sipas...

Nënshkruhet memorandumi për ndërtimin e portit turistik të Durrësit, investim 2 mld$

Është nënshkruar sot Memorandum i Bashkëpunimit për ndërtimin e portit turistik të Durrësit. Investimi prej 2 mld dollarësh është një bashkëpunim midis...

Porti turistik investim i ligjshëm, Selenica: Politika s’duhet të trembë invesitorët

Geri Selenica, drejtues i Qendrës Shqiptare për Studime Strategjike tha se porti turistik do ta shndërrojë Durrësin në një qendër të...

Porti turistik e kthen Durrësin në një Dubai në Ballkan, thotë eksperti

Geri Selenica, drejtues i Qendrës Shqiptare për Studime Strategjike tha se investimi për ndërtimin e portit turistik të Durrësit është një...

Velaj: Numri i emigrantëve të paligjshëm në Shqipëri është ulur këtë vit

Drejtori i Sigurisë Portuale në Durrës, Alfred Velaj thotë se numri i emigrantëve të paligjshëm që kanë hyrë në vendin tonë...

Me not drejt Evropës, të rinjtë klandestinë shpëtohen në Portin e Durrësit

Skenat e shpëtimit të klandestinëve janë të përnatshme në portin e Durrësit. Sirianë, palestinezë, libianë dhe marokenë, që kanë hyrë në...

Porti i ri në Porto-Romano funksional brenda këtij mandati

Porti tregtar i Durrësit do të zhvendoset tërësisht në Porto-Romano dhe do të jetë funksional brenda këtij mandati të qeverisë Rama. Këtë...