posta

Shpërndanin mallra të kontrabanduara, arrestohen punonjësit e postës private

Dy punonjës të një poste private që magazinonte dhe shpërndante mallra të kontrabanduara në Tiranë kanë rënë në prangat e policisë. Uniformat...

Posta Shqiptare, gjithmonë duke përqafuar risi

Ritmi i përditshmërisë të rrëmben e pa kuptuar, duke të kufizuar mundësinë e të qenit gjithmonë korrekt në pagesa. Për rrjedhojë,...

Puna e pareshtur e Postës Shqiptare për të rinj të realizuar e të suksesshëm

Ata janë e shkuara, e tashmja dhe e ardhmja. Me to identifikohet progresi i shoqërisë sonë; rrugëtimi akademik e destinacioni i...

Maskat ndalojnë makinën e postës në Kosovë, dhunojnë shoferin dhe marrin paratë

Një grabitje ndaj një makine të postës ka ndodhur paraditen e kësaj të mërkure në Kosovë. Klankosova bën me dije persona të...

7000 pulla me imazhin e Dua Lipës, Posta e Kosovës nderon këngëtaren

Pullat më të reja postare të Postës së Kosovës, me imazhin e këngëtares me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, nga nesër do...

Policia arreston 30-vjeçarin për grabitjen e Postës në Kamëz

Policia ka arrestuar autorin e grabitjes në filialin e Postës Shqiptare në Kamzë, ngjarje e ndodhur pak ditë më parë. 30-vjeçari E.S....

Arrestohet 20-vjeçari që vodhi postën në Kamzë, në kërkim bashkpunëtori

Filiali i Postës Shqiptare në Kamzë është grabitur mesditën e së hënës rreth orës 14:20. Policia bëri me dije paraprakisht se një...

KQZ afat 20 ditë për të paguar gjobat, 94 partive që s’u gjendet adresa

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka lënë afat 20 ditë, 94 partive politike për të paguar gjobat e vendosura pas zgjedhjeve...

Koleksionistja Reijna Kulla zbulon paratë dhe objektet e vjetra

Reijna Kulla Çystri është ka pasion për të koleksionuar gjërat e vjetra, të cilat marrin vlerë kur koha kalon. Sot ajo ka...