prage

Kurti dorëzon në Pragë aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE

Të enjten, kryeministri Albin Kurti ndodhet në Pragë, ku ka dorëzuar aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Kreu i qeverisë...

Albin Kurti udhëton drejt Pragës, dorëzon aplikimin e Kosovës për anëtarësimin në BE

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Albin Kurti do udhëtojë drejt Pragës ku do t'i dorëzojë zyrtarisht aplikimin e Kosovës për...

Alarm për bombë në avion, piloti bën ulje emergjente në Pragë

Një nga avionët e kompanisë ajrore ‘Easy Jet’ i cili po udhëtonte drejt Britanisë është ulur  në Pragë pas një alarmi...

Mijëra protestues në Pragë kërkojnë dorëheqjen e qeverisë

Mijëra njerëz u mblodhën në qendër të Pragës të premten për të protestuar kundër qeverisë së qendrës së djathtë, duke e...

Porosia e Mitsotakis për Ramën: Të dërgojmë çështjen e detit në Hagë

Dërgimi i çështjes së detit në gjykatën ndërkombëtare të drejtësisë në Hagë do të ndikojë në forcimin më tej të marrëdhënieve...

Çfarë pritet të ndodhë në takimet e liderëve evropianë në Pragë?

Praga do të jetë qendra e politikës evropiane këtë javë, pasi shumica e liderëve të kontinentit do të mblidhen për dy...

Protesta në Pragë kundër qeverisë, kryeministri: Janë nga forcat pro-ruse 

Rreth 70 mijë persona dolën sot në rrugët e Pragës për të protestuar kundër qeverisë, duke i kërkuar koalicionit qeverisës të...

Zjarr në godinën e Spitalit Qendror Ushtarak në Pragë 

Një zjarr shpërtheu dje në një nga ndërtesat e Spitalit Qendror Ushtarak në Pragë dhe stafi dhe pacientët u evakuuan në...

UEFA vendos se ku do të zhvillohet finalja e Ligës së Konferencës në vitin 2023

Institucioni më i lartë i futbollit europian, UEFA ka përzgjedhur stadiumin “Eden Arena” në Pragë, për të zhvilluar finalen e ardhshme...