pranga

Operacioni që çoi në pranga Breçanin, zbardhen emrat e 11 urdhër-arresteve të SPAK

Janë zbardhur emrat e të 11 personave për të cilët është lëshuar masë sigurie me urdhër të SPAK në kuadër të...

Greqia vë në pranga 79 piromanë, ishin gati të ndiznin zjarre të reja pranë Athinës

Policia në Greqi ka arrestuar 79 piromanë lidhur me zjarret masive që kanë marrë dhenë në mbarë vendin. Ministri për Mbrojtjen Civile,...

330 mijë lekë zyrtares së Shëndetësisë, në pranga 2 përfaqësues të firmës private

Me urdhër të SPAK janë arrestuar 2 përfaqësues të firmës private lidhur me tenderin që çoi në pranga sekretaren e përgjithshme...

Tentoi të kalonte kufirin me dokumente false, pranga 32-vjeçarit nga Kosova

Një 32-vjeçar nga Kosova është arrestuar nga policia në Portin e Durrësit. Shtetasi A.K u vu në pranga, pasi tentoi të dalë...

Shemsi Prençi: Ministrja Xhaçka duhet të dilte nga SPAK-u me pranga në duar

Ish-këshilltari i Presidentit të Republikës, Shemsi Prençi thotë se me pronat e ushtrisë është bërë një masakër dhe se ato janë...

Pranga 15-vjeçarit në Pogradec, plagosi me thikë bashkëmoshatarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Pogradec, ku një 15-vjeçar plagosi me thikë bashkëmoshatarin e tij. Ngjarja...

Plagosi me kosore 39-vjeçarin, pranga autorit në Krujë

Një 39-vjeçar ka mbetur i plagosur pas një sherri me bashkëfshatarin e tij. Ngjarja ndodhi në fshatin Gramëz të Krujës, ku...

Pranga krerëve të policisë në Brazil, neglizhuan rrezikun e protestave

Autoritetet në Brazil kanë urdhëruar arrestimin e zyrtarëve më të lartë të shtetit pas kryengritjes që vuri në shënjestër godinat qeveritare...

VIDEO| Me pranga dhe kapuç në kokë, momenti kur shoqërohet në gjykatë Viola Sterjo

Ish-drejtoresha e Ministrisë së Turizmit, Viola Sterjo ka mbërritur mëngjesin e së premtes në gjykatë për t’u njohur me masën e...

Kanosi me armë zjarri një person për t’i marrë 3 mijë euro, pranga 26-vjeçarit

Një 26-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Elbasanit në kuadër të finalizimit të operacionit policor të koduar "Shuma". Shtetasi N....

Mashtronin të huajt, në pranga administratori i Call Center dhe 5 punonjës

6 persona janë arrestuar nga policia për mashtrim përmes call center-ave. Në pranga ka rënë administratori i një subjekti call center dhe...

U kap duke transportuar 13 emigrantë, pranga 44-vjeçarit dhe dy bashkëpunëtorëve

Tre persona janë vënë në pranga në Korçë në kuadër të operacionit policor të koduar "Midnight". 44-vjeçari, i identifikuar me inicialet A.B,...

Mashtronin të huajt, pranga administratorit të Call Center-it, në kërkim pronari

Një person është arrestuar nga policia në Tiranë dhe pesë të tjerë janë proceduar, pasi akuzohen se mashtronin shtetas të huaj...

SPAK duhet t’i vinte prangat Veliajt për inceneratorin e Tiranës, thotë Bushati

SPAK duhet të arrestonte Erion Veliajn për shkeljen e bërë prej tij në dhënien e lejes për inceneratorin e Tiranës, vendim...