prenci

Shpërthejnë Bejko dhe Prençi: Alibeaj s’prodhon politikë, të japë dorëheqjen!

Roland Bejko, anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike komentoi gjetjet e sondazhit në Euronews Albania mbi pëlqyeshmërinë e liderëve. Duke iu...

Shemsi Prençi tërhiqet nga gara për primaret

Kandidati i Partisë Demokratike për Primaret në bashkinë Kamëz, Shemsi Prençi ka njoftuar daljen e tij nga gara. Përmes një postimi në faqen...

“Gënjeshtarë”, Prençi replika me zv.ministrin e Bujqësisë

Ish-drejtori i emergjenca civile Shemsi Prençi është përplasur me zv. ministrin e Bujqësisë, Arian Jaupllari lidhur me situatën nga përmbytjen në...

Përfaqësuesi i biznesit tregon sektorin ku janë 25 mijë vende të lira pune

Edvin Prençi, përfaqësues i biznesit thotë se emigrimi i punonjësve po i vë bizneset në vështirësi të mëdha, duke i detyruar...

‘Lear Kurti nuk duhej çuar në komisariat’, Prençi tregon ku gabuan efektivët

Ahmet Prençi, komisioner pranë Avokatit të Popullit, njëkohësisht ish-zyrtar i Policisë së Shtetit e cilësoi një ngjarje të rëndë vdekjen e...

Çfarë di agjenti i Martinajt, Prençi: Nëse flet Jeton Lami, ‘tërmet’ në polici

Ish-drejtuesi i lartë i policisë së shtetit, Shemsi Prençi thotë se agjenti jeton Lami i arrestuar si personi që shoqëroi Ervis...

Prençi: Nano pati rastin të pastronte policinë nga të inkriminuarit, s’e bëri

Ish-drejtuesi i lartë i policisë së shtetit, Shemsi Prençi e cilësoi të vonuar deklaratën e Gledis Nanos për dekonspirim të operacioneve...