presidenciale

Mali i Zi shkon në zgjedhje këtë të diel, Gjukanoviç kërkon rikonfirmimin

Këtë të dielë në 19 mars në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet presidenciale. Në garë janë 7 kandidatë mes tyre edhe...

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi do të mbahen më 19 mars

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi do të mbahen më 19 mars, ka vendosur kryetarja e Parlamentit, Danijela Gjuroviç. Gjuroviç njoftoi se...

Macron-Le Pen debat për Rusinë, Evropën, emigracionin, kostot e jetës

Rusia, kostot e jetesës dhe emigracioni ishin disa nga temat ku u përplasën Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen në debatin...

Detajet e debatit Le Pen – Makron për zgjedhjet në Francë

Emanuel Makron dhe Marine Le Pen do të përballen kokë më kokë në debatin e së mërkurës mbrëma, që mund të...

Zgjedhjet presidenciale në Francë, pritet garë e ngushtë Macron-Le Pen

Qytetarët francezë u drejtohen këtë të diel kutive të votimit për të votuar në raundin e parë zgjedhjeve presidenciale. Pritet që në...

Raundi i dytë do të jetë vendimtar për zgjedhjet në Francë, sipas analistëve

Është e pamundur të dihet me siguri se kush do të udhëheqë raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale të Francës, që...

Franca vendos rregulla të reja për zgjedhjet presidenciale

Franca ka hapur zyrtarisht këtë tëhënë fushatën për zgjedhjet presidenciale me rregulla të reja që kanë si synim t’u krijojnë të...

Nis fushata presidenciale në Francë

Fushata presidenciale në Francë nis të hënën. Sipas sondazheve, presidenti aktual Emmnuel Makron pritet të fitojë sërish. Lufta në Ukrainë, pandemia, çmimet e...